Zachęta, Warszawa, muzeum za darmo


Zachęta:  Czwartek

Do Zachęty wybraliśmy się na wystawę Wojciecha Zamecznika: Fotograficznie.
Jeśli jeszcze na niej nie byliście - macie czas do 24 kwietnia.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej: Codziennie

Fenomenalnie zorganizowane wystawy "Robiąc użytek" i "Chleb i róże" będą trwać tylko do 1 maja, więc warto pożegnać się w ten sposób z Emilką. My niejednokotnie jeszcze tam wrócimy!
 

Muzeum Narodowe:  Wtorek

Szczególnie ciekawym dniem w Muzeum Narodowym są muzealne wtorki. Muzealne wtorki to cykl wykładów, podczas których poruszane są najróżniejsze tematy, od sztuki dawnej po współczesną. Przyjrzeć się można także bliżej symbolice, modzie czy ciału w sztuce.

Muzeum F. Chopina:  Niedziela

Zainteresowanych nowościami w Muzeum zaciekawi na pewno nowa wersja portretu Chopin na łożu śmierci autorstwa Alberta Graefle’a w zbiorach ikonograficznych Muzeum Chopina.

Łazienki Królewskie:  Czwartek

Do spaceru po Łazienkach Królewskich nie należy chyba nikogo nawet namawiać! Wiosna rozkwita, więc zakładamy płaszcze, wygodne buty i pędzimy do Łazienek!

Zamek Królewski:  Niedziela

Szczególnie polecamy nowy cykl wykładowy poświęcony dziejom i kulturze Węgier oraz wzajemnym relacjom polsko-węgierskim w ostatnim tysiącleciu. Spotkania odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu, a zakończenie cyklu planowane jest na początek czerwca 2016 r. (łącznie około 20 prelekcji)

Muzeum Karykatury: Wtorek

Obecne wystawy to "Strażnik Tajemnic" i "Cztery pory roku karykatury" - czyli wystawa o rysunkach roku 2015.

Muzeum Powstania Warszawskiego: Niedziela

Dziś zapraszamy na wydarzenie:  Muzyka pod Liberatorem. Koncert muzyki Romana Maciejewskiego. Bohaterem kolejnego koncertu z cyklu Muzyka pod Liberatorem będzie Roman Maciejewski - wybitny polski kompozytor XX wieku.

Pałac w Wilanowie: Czwartek

Wilanowska przyroda to mikrokosmos, który aż prosi się o odkrycie! Wiosenne spacery w Wilanowie należą do jednych z najprzyjemniejszych, zachęcamy do spróbowania!

CSW: Czwartek

Byliście już na wystawie "Rzeczy robią rzeczy"? Jeśli tak, chodźcie z nami jeszcze raz ;)
Dziś o 18 w CSW odbywa się warsztat. Warsztat oddychającego papieru jest metodą autorską, która ma na celu uwrażliwienie na potencjał drzemiący w materii. Praca z szarym papierem, oparta na podstawowych zadaniach aktorskich, pozwoli uczestnikom stworzyć niesamowite światy, a także poznać techniki animacji (przedmiotu/ obiektu/ lalki).Warsztat oddychającego papieru to odkrywanie niesamowitości struktur, dźwięków oraz emocji, które (naprawdę!) kryje w sobie papier.

Muzeum Warszawskiej Pragi: Niedziela

Warto zobaczyć wystawę "Prawobrzeżni: Biografie niecodzienne". Bohaterami wystawy są ludzie, których życie w różnorodny sposób splotło się z prawobrzeżnymi dzielnicami miasta.Każda z postaci ukazana jest poprzez zestawienie oficjalnego, zawodowego wizerunku z tym całkiem prywatnym – związanym z domem, rodziną, życiem na Pradzemuzeum warszawa, csw, csw warszawa, za darmo wystawy