Paul Kalkbrenner wystąpi na scenie 1 lipca. Paul to sztandarowa postać berlińskiej sceny techno, od początku związana z legendarną stajnią BPitch Control (www.bpitchcontrol.de) założoną przez Ellen Allien. Paul ma na swoim koncie 3 cenione albumy, soundtrack do „Berlin Calling", kilkanaście singli oraz kilkaset występów na wszystkich kontynentach.

Paul Kalkbrenner urodził się w 1977 r. w Lipsku, dorastał w Berlinie-Lichtenberg, a dziś mieszka w Berlinie-Friedrichshain. Przygodę z muzyką zaczynał od nauki gry na trąbce… Swój pierwszy dj-ski set zaprezentował na przełomie 1992/1993 r.

Na głównej scenie zagrają jeszcze między innymi The Last Shadow Puppets (nowa płyta+ pierwszy koncert w Polsce), M83 (nowa płyta) czy Tame Impala również  z nową płytą.
 


Cieszymy się na myśl, że usłyszymy na żywo także PJ Harvey, Beirut, CHVRCHES i Caribou, którzy wystapią na Tent Stage w festiwalową środę i czwartek.


CHVRCHES, opener festival, 2016 festiwal


Alter Stage również jest mocno obiecująca! Usłyszymy tam, między innymi, ColdairStara Rzeka, Kroki i T’ien Lai.

Do tej pory zostało ogłoszonych 30 artystów Open'er Festivalu 2016. Headlinerami są Florence + The MachineRed Hot Chili Peppers i LCD Soundsystem + Sigur Ros.

Na kogo najbardziej czekacie? :)