16. Tydzień Kina Hiszpańskiego

Kiedy: 11–14 kwietnia godz. 18.30/20.30
Gdzie: Kino Muranów/Kino Luna

 

Na ten tydzień przypada druga część warszawskiej edycji 16. Tygodnia Kina Hiszpańskiego. To kolejna porcja aż 16 filmów tylko w ciągu czterech dni! Poniżej rozpiska co gdzie i kiedy!

 

Więcej info: tutaj

 


Spotlight, reż. Tom McCarthy

Kiedy: 11 kwietnia godz. 19.00
Gdzie: PROM Kultury Saska Kępa

Dramat, triller. Wstrząsająca historii, która miała miejsce naprawdę. Nagrodzeni Pulitzerem dziennikarze śledczy gazety "Boston Globe" dotarli do szokujących danych na temat konsekwentnie tuszowanej siatki pedofilskiej w Kościele katolickim
Oskar za Najlepszy film roku 2016, BAFTA za Najlepszy scenariusz 2016
Przed seansem prelekcja dziennikarza filmowego Jacka Dziduszki

Więcej info: tutaj

 


Wiedźma Wojny, reż. Kim Nguyen

Kiedy: 12 kwietnia godz. 20.00
Gdzie: Znajomi Znajomych

Grupa partyzantów napada na wioskę 13-letniej Komony. Pali domy, zabija mieszkańców, a ją zmusza do zamordowania rodziców. Dziewczyna trafia do armii rebeliantów, gdzie matkę i ojca zastępuje karabin, a łzy, żal i smutek – trening psychiczny oraz walka o przetrwanie. Komonę nawiedzają duchy zmarłych rodziców, a gdy podczas walki ostrzegają ją o czyhającym wrogu, zostaje okrzyknięta "wiedźmą wojny". Magia nie okazuje się jednak łaskawa. Gdy Komona zakochuje się w 15-letnim albinosie i wierzy, że zdoła uciec wojnie, los decyduje inaczej… "Wiedźma wojny" to film osadzony w realizmie magicznym Czarnej Afryki. Zarówno w scenariuszu, jak i wielu scenach widać silne inspiracje "Jądrem ciemności" Josepha Conrada oraz "Czasem apokalipsy" Francisa Forda Coppoli. Za rolę Komony, debiutująca na ekranie 14-letnia Rachel Mwanza, otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na festiwalu Berlinale 2012.

Więcej info: tutaj

 


Yves Saint Laurent, reż. Jalil Lespert

Kiedy: 14 kwietnia godz. 20.00
Gdzie: Znajomi Znajomych

W czwartej odsłonie spotkań modowych IT'S FETISH FASHION FILM organizowanych przez Sebastian Kobielski & Znajomi Znajomych w osobie Doroty Tomaszewskiej obejrzymy malowniczy i uhonorowany Cezarem film "Yves Saint Laurent" w reżyserii Jalila Lesperta.
YSL jako pierwszy ubrał kobietę w smoking i "wszystko co robił, robił zawsze do końca - nieważne czy projektował czy pił" powiedziała w jedym z wywiadów przyjaciółka i muza Catherine Deneuve. "Filmowa biografia, która powinna zapewnić sto minut porządnej rozrywki widzom zainteresowanym światem mody oraz osobą wybitnego Francuza."
PRZED FILMEM PANEL DYSKUSYJNY z udziałem wyjątkowych Gości - fotografika mody KRZYSZTOF WYZYNSKI PHOTOGRAPHY + STYLE

Więcej info: tutaj

 


IV Festiwal Filmów Motocyklowych The Art of Ride

Kiedy: 1516 kwietnia godz. 17.00
Gdzie: Kino Patria. Kino z historią.

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają motoryzacje i podróżę na IV Festiwal Filmów Mtocyklowych The Art of Ride! Program festiwalu ponieżej:

Więcej info: tutaj