Udar słoneczny

Film na motywach dziennika "Przeklęte dni" i opowiadania "Udar słoneczny" Iwana Bunina. W skrócie jest to opowieść o niespodziewanej j i graniczącej z obłędem miłości. Niestety dla nas ten film pachnie kiepskim, tanim romansidłem. Z przykrością musimy stwierdzić, że nawet od samego zwiastuna już wieje nudą. Zresztą, przekonajcie się sami:
 

Piąta fala

W tym przypadku, niestety po raz kolejny mamy sytuacje, w której wszystko co dobre, zostaje zawarte w zwiastunie. Jeśli ktoś zdecyduje się udać na ten seans przekona się, że więcej akcji tam po prostu nie ma. Film miał rzekomo opowiadać o inwazji kosmitów na ziemię, okazał się być opowiastką o problemach nastolatków. Zagłada świata pozostaje gdzieś w tle, zdecydowanie mniej istotna.

 

50 twarzy Blacka

Każdy z nas lubi od czasu do czasu się pośmiać, dlatego mieliśmy duże nadzieje co do tego filmu. Niestety jest to średnio udana parodia "50 twarzy Greya". Twórcy ograniczyli się do skopiowania scena po scenie najistotniejszych wątków z tego filmu, gdzie niegdzie wrzucili też kilka seksistowskich i rasistowskich żartów. Po "Strasznym filmie" i "Domu bardzo nawiedzonym" spodziewaliśmy się, że rozboli nas brzuch ze śmiechu. Niestety, nie tym razem.

 

Przybij piątkę

Historia w tym filmie opiera się na byłej gwieździe piłkarskiej reprezentacji regionalnej drużyny, który z Buenos Aires wraca do szkoły, by zniwelować braki w edukacji. Niestety cały postać głównego bohatera jest tak skonstruowana, że naprawdę ciężko jest go lubić, a tym bardziej mu kibicować. Być może fanom filmów o tematyce sportowej, ten obraz przypadnie do gustu. Według nas jest to zmarnowana szansa, na pokazanie świata piłki nożnej z zupełnie innej strony.

 

Gejsza

A miało być tak pięknie... A jest niestety kolejny przekombinowany polski film. Niespójny i nudny to najlepsze określenia dla tego obrazu. Słaby scenariusz, kiepska fabuła. Trudno zorientować się w całej historii. Pomimo, że bardzo chcielibyśmy powiedzieć coś dobrego o tej produkcji, to zwyczajnie nie umiemy. Szkoda.


 

Oczywiście cała lista jest naszą subiektywną opinią. Jeżeli jednak zdecydujecie się wybrać na jeden z tych filmów..no cóż nie możecie powiedzieć, że Was nie ostrzegaliśmy.


|| Tekst: Katarzyna Narel