Bazar Różyckiego

bazar różyckiego, targowa 54

Słynna już praska ulica Targowa i popularny "'Różyc" niezmiennie i od lat zachwycają swoim niezwykłym klimatem. Obecnie planowana jest rewitalizacja tego obszaru i zmiana funkcji bazaru.

Gdzie: ul. Targowa 54

Więcej o rewitalizacji przeczytasz tutaj

 


 Hala Mirowska

hala mirowska, bazary warszawa, bazar w warszawie

Targ o bardzo bogatej historii (powstał już w 1901 roku, a działalność rozpoczął 4 lata później) i bardzo bogatej ofercie produktów. Kupicie tu prawie wszystko!

Gdzie: Plac Mirowski 1

Więcej info: tutaj

 


 Hale Banacha

hale banacha, warszawa, bazary, jedzenie, świeże warzywa

Zawiła historia słynnych Hal Banacha i liczne próby ich usunięcia z krajobrazu Warszawy, naszym zdaniem, tylko zachęcają aby je odwiedzić! Asortyment jest naprawdę szeroki
- począwszy od artykułów spożywczych, na wyposażeniu domu kończąc!

Gdzie: Grójecka 95

Więcej info: tutajBioBazar

Oprócz klasycznych bazarów, które stanowią już elementy historycznego krajobrazu miasta, tak jak jest to na przykład w przypadku popularnego "Różyca", w Warszawie można spotkać bazary o nieco innej funkcji. Jednym z przykładów jest BioBazar oferujący żywność ekologiczną

Gdzie: ul. Żelazna 51/53

Więcej info: tutaj

 


 Bazar na Kole

bazar na kole, koło, warszawa, obozowa 99, starocie

Optymalnym terminem odwiedzenia bazaru staroci na Kole w Warszawie jest niedziela w godzinach między 8-11. Na jego obejrzenie należy przeznaczyć około 1-2 godzin (w zależności od indywidualnego tempa zwiedzania oraz ilości sprzedających). Najwięcej osób sprzedających jest w okresie letnim przy ładnej bezdeszczowej pogodzie. Wstęp na bazar staroci dla osób oglądających i kupujących jest darmowy. Wiele osób traktuje jarmark staroci na Kole jak miejsce niedzielnego spaceru wśród przedmiotów z "duszą", czasem można tam spotkać znanych  aktorów, artystów.

Co tam kupimy? Meble, porcelanę, szkło, książki, zegary, monety, lampy, stare żyrandole...

Gdzie: Obozowa 99
Więcej info: tutaj