The View Warsaw

Impreza na dachu jednego z największych budynków w Warszawie? To dopiero muszą być widoki! The View Warsaw to dwupowiomowa imprezownia w budynku Spektrum Tower przy Twardej 18. To klub na 28 piętrze z wielkimi oknami i widokiem na nocną, rozświetloną Warszawę oraz... dach na 32 piętrze z największym tarasem widokowym w stolicy. To blisko 1000m2 unikalnej powierzchni, zaprojektowanej w duchu architektury Nowego Jorku, ściśle nawiązujących do atmosfery panującej w najlepszych miejscach tego miasta. Kto ma ochotę na imprezę ponad dachami Warszawy?

Gdzie: Spektrum Tower Twarda 18
Czynne: pt sob:  22.00–5.00

 


Plaża po prawej stronie Wisły

Prawa strona Wisły dostarcza wielu wspaniałych widoków. Po pierwsze, nigdzie nie zobaczysz tak pięknej panoramy czy to nowego czy starego miasta jak własnie z plaży nad Wisłą! Przy ognisku, grillu lub po prostu piwku można podziwiać rozświetloną stolicę. Po drugie, latem, a przecież sezon właśnie się zaczyna, widoki na samej plaży są coraz lepsze, if you know what I mean :) No i po trzecie wieczorami plaża zamienia się jedną wielką imprezownię! Polecamy!

Gdzie: Prawa strona Wisły
Czynne: zawsze :)

 


Zamek Królewski, Sala Canaletta

Alternatywą dla współczesnych widoków Warszawy są piękne weduty Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem. Obrazy powstały w latach 1767-1780 na zamówienie Stanisława Augusta. Widoki są piękne, kolorowe i pełne szczegółów. Zobaczcie jaka Warszawa była kiedyś piękna! Bez wierzowców, samochodów, smogu i... Pałacu Kultury! Jeżdżono powozami i konno, a po Wiśle pływały prawdziwe statki! Zdecydowanie polecamy odwiedziny w Zamku Królewskim!

Gdzie: Plac Zamkowy
Czynne: pn pt: 10.00–18.00, sob: 10.00–20.00, nd: 11.00–18.00

 


Niebo Kopernika

A może by tak poparzeć na Warszawę i cały Wrzechświat z innej perspektywy? Niebo Kopernika oferuje pokazy, koncerty "pod gwiazdami", imprezy plenerowe przy okazji wielkich wydarzeń astronomicznych! Można z bliska zobaczyć nasz układ słoneczny i każdą planetę z osobna, poczuć się jak w kosmosie! Kto by nie chciał polecieć w podróż kosmiczną i obejrzeć z bliska Słońce i planety Układu Słonecznego? Możesz tego dokonać za nieduże pieniądze w Niebie Kopiernika!

Gdzie: Wybrzeże Kościuszkowskie 20
Czynne: wt śr: 8.30–19.00, czw: 8.30–20.00, pt: 8.30–21.30, sob: 10.30–20.30, nd: 10.30–19.30

 


Otwory w ogrodzeniu na Okęciu

Nasza ostatnia propozycja to widoki na... samoloty! Każdy od małego lubił patrzeć na te latające maszyny. Dla fanów takich widoków i zdjęć Lotnisko Chopina przygotowało specjalne otwory, w których zmieści się ciekawskie oko, a także obiektyw aparatu. Wszystkich wielbicieli startujących i lądujących samololotów zapraszamy do ogrodzenia!

Gdzie: ogrodzenie Loniska Chopina od al. Krakowskiej
Czynne: zawsze :)