Makieta City  wielki świat kolei w miniaturze na PGE Narodowym

PGE Stadion Narodowy
Kiedy: otwarcie wystawy15 kwietnia, godz. 9.00

Po raz pierwszy w Warszawie wielbiciele modelarstwa i miłośnicy kolei będą mogli zobaczyć pędzące po krętych torach wagony czy ciężkie lokomotywy znikające w długich tunelach!

To wyjątkowa ekspozycja modelarska, na którą składają się m.in. ręcznie robione modele dziesiątek lokomotyw czy setki wagonów, mijających się z zawrotną prędkością na 150 rozjazdach, przemierzając w ten sposób ponad kilometr torów.

Czeka na Was największa w Polsce i jedna z największych w Europie mobilnych makiet kolejowych na PGE Narodowym!

Więcej informacji: tutaj

 


OCKNIJCIE SIĘ, PÓKI CZAS! | Narkotyki i Niemyte dusze Witkacego

barStudio
Kiedy: 25 kwietnia, godz. 18.00

„Ocknijcie się, palacze i pijacy, i inni narkomani, póki czas! Precz z nikotyną, alkoholem i wszelkimi «białymi obłędami». Jeśli peyotl okaże się ogólną odtrutką na tamte wszystkie świństwa, to w takim i tylko w takim razie: niech żyje peyotl!”

12 kwietnia nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego ukażą się Narkotyki + Niemyte dusze Stanisława Ignacego Witkiewicza w nowej edycji i oprawie graficznej stylizowanej na pierwsze wydanie z 1932 roku. Z tej okazji zapraszamy na specjalne spotkanie poświęcone książce i Witkacemu, które odbędzie się 25 kwietnia o godz. 18.00 w barStudio (parter Teatru Studio im. St. I. Witkiewicza).

Więcej informacji: tutaj

 


Dobre Piksele

Pragaleria
Kiedy: wernisaż wystawy 27 kwietnia, godz. 18.00


Polska Grafika Cyfrowa oraz warszawska Pragaleria już po raz kolejny wspólnie przygotowują wystawę sztuki cyfrowej. Tym razem pomysł jest o tyle ciekawy, że autorzy prezentowanych prac tworząc swoje premierowe obrazy kierowali się tematyką związaną z ogólnie pojętym światem dziecka. Zadanie stanowiło swego rodzaju wyzwanie, ponieważ, by dobrze zrozumieć zamysł akcji, artyści musieli w pewnym sensie przyjąć dziecięcy sposób patrzenia na świat, nie pozbywając się jednak przy tym swojego wieloletniego doświadczenia. W efekcie powstały profesjonalne prace, których dziecięca fantazja na pewno by się nie powstydziła.

Więcej informacji: tutaj

 

Magdalena Franczuk

"The Book of Wonder"

Centrum Sztuki Współczesnej
Kiedy: wernisaż wystawy 28 kwietnia, godz. 19.00

"The Book of Wonder" to autorski projekt o niezwykłym rozmachu. Składa się z dziesięciu rozdziałów, z których każdy zawiera literackie opisy oraz inscenizowane fotografie. Dopracowane w każdym detalu sesje fotograficzne to przedsięwzięcia, w których realizację artystka zaangażowała sztab fachowców: scenografkę, kierowników produkcji, ponad 50 modelek i modeli, wizażystki, fryzjerów, asystentów i innych.

Więcej informacji: tutaj

 

Maria Tomaszewska

Jazz kreską pisany

Klub Harenda
Kiedy: wernisaż wystawy 30 kwietnia, godz. 18.00

Z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu Harenda ma przyjemność zaprosić Was na wernisaż wystawy grafiki Mai Tomaszewskiej "Jazz kreską pisany". Impreza odbędzie się 30.04.2016 r., o godz. 18.00 w Klubie Harenda przy Krakowskim Przedmieściu 4/6 w W-wie.

Więcej informacji: tutaj