Wegańskie przystawki na szybko — pokaz gotowania Pawła Ochmana, autora bloga Weganon

Kiedy: poniedziałek, 25 kwietnia, g. 17:00
Gdzie: Centrum Paca, ul. Paca 40
Wstęp: bezpłatny

weganon, tydzień wyganizmu, wegańskie jedzenie, warszawa

Pokaz gotowania prowadzony przez autora znanego i lubianego bloga kulinarnego Weganon. Aż trudno uwierzyć, że choć blog jest tak młody (w grudniu 2015 roku obchodził pierwsze urodziny), jego autor zdążył już opublikować ponad 500 przepisów! Podczas VIII Tygodnia Weganizmu Paweł na żywo podzieli się z nami pomysłami na szybkie przystawki, które można zaserwować zarówno na spontanicznym spotkaniu z przyjaciółmi, jak i w razie niespodziewanych odwiedzin niekoniecznie najukochańszej cioci :)

Podczas pokazu skosztujecie i dowiecie się, jak przygotować:

  • pastę z jarmużu z dodatkami na pieczywo,

  • placki z musu owocowego z konfiturą,

  • hummus z czosnkiem niedźwiedzim,

  • hummus z pieczoną dynią,

  • wegańskie rafaello.


Weganin wśród niewegan — jak sobie radzić w domu, w pracy i na imprezie. Dyskusja z psychologiem

Kiedy: wtorek, 26 kwietnia, g. 18:00
Gdzie: Instytut Badań Literackich PAN, ul. Nowy Świat 72,
Wstęp: bezpłatny

joanna bylinka, psycholog, dzieci, weganizm, vege

Wybór weganizmu nie dzieje się w próżni. Wpływa na nasze funkcjonowanie w rodzinie, wśród znajomych i w pracy, gdzie — jak dotąd — większość osób nie jest weganami. Ta sytuacja jest często wyzwaniem, bywa trudna, może sprzyjać konfliktom. Jak być weganinem wśród niewegan i nie zwariować? Jak zachować się, kiedy kolega z pracy czuje się upoważniony do egzaminowania nas z biologii? Co zrobić, gdy babcia wmusza nam „rybkę”? Czy można przyjaźnić się z kimś, kto rozczarował nas swoją postawą wobec zwierząt? Na te i inne pytania odpowie nasz gość — Joanna Bylinka-Stoch, z którą rozmawiać będą Katarzyna Biernacka i Joanna Andrusiewicz.

 

Przemiana, która inspiruje! Pokaz filmu „Peaceable Kingdom. The Journey Home” i prezentacja o powodach, które powstrzymują nas przed przejściem na weganizm

Kiedy: środa, 27 kwietnia, g. 18:00
Gdzie: Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21
Wstęp: bezpłatny
 


Hodowca bydła, który radzi, by w diecie było 0% produktów odzwierzęcych? Właściciele fermy mleczarskiej, którzy stworzyli schronisko? Co takiego się stało, że postanowili przestać krzywdzić zwierzęta? Zobaczcie historię niezwykłej przemiany — mamy nadzieję, że będzie inspirująca! Zapraszamy na pokaz filmu „Peaceable Kingdom. The Journey Home” — dokumentu zrealizowanego przez Jenny Stein i Jamesa LaVecka z Tribe of Heart. Jest to pierwszy pokaz z polskimi napisami przygotowanymi przez Stowarzyszenie Empatia.


Zachęcamy także do odwiedzania lokalu Falafel Bejrut - każda grupa (od 5 osób) w ciągu tego tygodnia dostanie 50 % zniżki!
Go vege!

falafel, falafel bejrut, beirut, warszawa, nalepszy falafel w warszawie, hummus, vege jedzenie, warszawa wege, tydzień weganizmu