streets of spain, flamenco, city shoping


Streets of Spain to inicjatywa promująca hiszpańską kulturę oraz wyjątkowe dla tego kraju smaki i aromaty. Poprzednia edycja imprezy przyciągnęła tysiące osób, które przez cały weekend mogły doświadczyć unikatowości Hiszpanii w miejscu położonym w samym centrum Warszawy. W tym roku festiwal Streets of Spain odbędzie się w dniach 7-8 maja. Podczas jego trwania każdy z mieszkańców stolicy będzie mógł poznać walory kultury Hiszpanii w kilku różnych odsłonach – sztuce, tańcu, winie, filmie i jedzeniu.

Na czas festiwalu zaplanowano moc atrakcji, m.in. targi produktów i producentów hiszpańskich, degustację wina Campo Viejo, pokazy flamenco, występy zespołów muzycznych, a także konkursy oraz lekcje języka hiszpańskiego. Głównym sponsorem Streets of Spain jest Dobry Wybór Sp. z o. o. sp. k., dystrybutor jednego z najpopularniejszych hiszpańskich win - Campo Viejo. Festiwal odbędzie się na Placu przed CH Plac Unii na skrzyżowaniu ulic Ludwika Waryńskiego i Puławskiej.


Spain street, street of spain, city shoping, plac unii lubelskiej


Sztuka powstająca na oczach widzów

Gośćmi specjalnymi festiwalu będą dwaj znani na całym świecie wybitni artyści z dziedziny street art - Oskar San Miguel Erice (Okuda) i Guillaume Alby (Remed). Twórcy przygotują niezwykłą instalację. W ramach festiwalu Streets of Spain połączą swoje unikalne style artystyczne, aby stworzyć jedyną w swoim rodzaju kompozycję graficzną, która pokryje ścianę składającą się z butelek – symbolu doskonałych hiszpańskich win Campo Viejo. Przygotowanie instalacji zajmie artystom 2 dni. Każdy z odwiedzających festiwal będzie mógł z bliska zobaczyć powstawanie tego dzieła sztuki na żywo.

O TWÓRCACH

Okuda to hiszpański twórca, od dawna związany z Campo Viejo, którego dzieła odzwierciedlają w ekspresyjny sposób nowoczesność i feerię barw oraz motto hiszpańskiego producenta – „live uncorked”. Artysta tworzy swoje dzieła, m.in. w Nowym Jorku, Johannesburgu, Kapsztadzie i Meksyku. W swojej twórczości wykorzystuje geometryczne oraz abstrakcyjne kształty, utrzymane w żywej kolorystyce, łącząc je z szarymi formami. Kombinacja ta obrazuje sprzeczności pomiędzy egzystencjalizmem i sensem życia.

Guillaume Alby, znany pod pseudonimem Remed z pochodzenia jest Francuzem, który związał swoje życie z Hiszpanią. Jego wielokolorowe prace przyciągają uwagę swoją prostą i niespotykaną formą. Operując płaskimi, dużymi plamami farby, układa je w kształt ludzkich sylwetek. O swojej twórczości mówi w ten sposób: „Rymuję kolorami, kształtami
i dźwiękami, aby wyrazić emocje, uczucia, lub ewolucję myśli. Maluję tak jak Ty piszesz pamiętnik, filozoficzny esej lub prowadzisz notatnik pomysłów
”.

Patronat nad drugą edycją festiwalu Streets of Spain objęła ambasada Hiszpanii i Polsko-Hiszpańska Izba Gospodarcza. Partnerem wydarzenia jest CH Plac Unii City Shopping.

Co: Streets of Spain

Kiedy: 7-8 maja

Gdzie: Plac przy Centrum Handlowym Plac Unii City Shopping

Wstęp: Wolny na wszystkie atrakcje. Degustacja win – miejsca limitowane, wymagana wcześniejsza rejestracja.

Informacje o wydarzeniu: tutaj

Więcej informacji : tutaj