Majówka na Barce

barka, majówka, maj w warszawie, majówka w warszawie maj 2016

Kiedy: 29 kwietnia-2 maja,g. 22.00-02.00

Gdzie: BarKA, skwer im. Tadeusza Kahla

Więcej info: tutaj

Co powiecie na majówkę w klimatach muzycznych? Właśnie rusza kolejny sezon imprez na Barce, więc jest to możliwe! W piątek czeka Was impreza z DUNNO Recording, sobotę spędzicie z The Very Polish Cut-Outs a dzień później stery przejmą Jedynak z Grohem i Buszkersem. Zaś na zakończenie długiego weekendu organizatorzy przygotowali koncert cygańskiego Tsigunz Fanfara Avantura i afterparty z Soul Service.

 


 Majówka w Kinotece

kinoteka, majówka, maj w kinie, warzawa

Kiedy: 29 kwietnia-3 maja, g.10.00-00.00

Gdzie: Kinoteka PKiN, Plac Defilad 1

Więcej info: tutaj

Mamy również propozycje dla tych, którzy najlepiej relaksują się przed dużym ekranem. Kinoteka przygotowała specjalne majówkowe pokazy pod hasłem "Wolni od pracy!" Bilety na filmy oznaczone tym hasłem kosztują jedynie 15 zł. Oczywiście nie zapomniano też o dzieciach. Z myślą o nich i ich opiekunach odbędą się seanse pod hasłem "Rodzinna majówka", z biletami w cenie 13 złotych.

 


 Piknik Warszawski

piknik, iskra, warszawa

Kiedy: 30 kwietnia-3 maja, g.12.00-18.00

Gdzie: Piknik Warszawski, ul. Wawelska 5

Więcej info: tutaj

Tutaj zrelaksujecie się na leżakach nad basenem w towarzystwie muzyki i dobrego jedzenia. Znajdziecie tam zarówno soczyste burgery jak i domowe pierogi. Nie zabraknie też słodyczy: baklawa, chałwa a może trufle? Na pewno każdy znajdzie tam coś dla siebie. Ostatni dzień pikniku czyli trzeci maja zostanie przygotowany z myślą o wegetarianach. Dla mięsożerców będzie świetną okazją do spróbowania czegoś nowego.

 


 Majówkowe rejsy po Wiśle

rejs po wiśle, majówka warszawa, ,maj 2016

Kiedy: 30 kwietnia-3 maja, g. 13.00-15.00

Gdzie: Bulwar Bohdana Grzymały-Siedleckiego

Więcej info: tutaj

Widzieliście kiedyś Stolicę z perspektywy Wisły? Teraz macie okazje. Podczas trwania majówki odbędą się rejsy historycznym statkiem Loewentin. Cała wyprawa ma trwać półtorej godziny. W czasie rejsu na uczestników czeka grill i bar, oraz wiele ciekawych opowieści na temat historii Wisły, Warszawy oraz samego statku.


 


 Majowy Piknik Historyczny "Wikingowie i Wenedzi"


warownia, piknik historyczny, majówka 2016

Kiedy: 30 kwietnia-3 maja, g. 11.00-21.00

Gdzie: Warownia Jomsborg, Wybrzeże Gdyńskie

Więcej info: tutaj

To wydarzenie jest gwarancją na spędzenie majówki w sposób bardzo niekonwencjonalny. Na uczestników pikniku czekają takie atrakcje jak: pokaz tkania, wybijania monet, strzelanie z łuki historycznego czy rzut toporem do celu. Codziennie będą się też odbywać turnieje dla chętnych, w których to nagrodą będzie butelka miodu pitnego oraz upominek. Wszyscy zajarani historią bądź poszukujący nowych wrażeń na pewno nie będą się tu nudzić.


 


 Pokazy w Multimedialnym Parku Fontann


syeny, fontanny, ,multimedialny park, majówka 2016

Kiedy: 1-3 maja, g. 21.30

Gdzie: Multimedialny Park Fontann w Warszawie

Więcej info: tutaj

Już pierwszego maja będzie można zobaczyć szóstą odsłonę pokazów w Multimedialnym Parku Fontann, które w ostatnich latach stały się najpopularniejszą atrakcją Warszawy. Tym razem bohaterkami widowiska będą „Warszawskie syreny” i związana z nimi legenda. Dzięki nowoczesnej technice opowieść odnosić się będzie zarówno do współczesnego oblicza miasta, jak i jego historii. Pokazowi towarzyszyć będzie muzyka skomponowana przez jednego z najwybitniejszych europejskich artystów.

 


 Majówka w Parku Praskim przy ZOO

park, majówka

Kiedy: 30 kwietnia-3 maja, g.12.00-20.00

Gdzie: Muszla Koncertowa w Parku Praskim, Ratuszowa 4a

Więcej info: tutaj

Jest to świetne miejsce na spędzenie majówki w rodzinnym gronie. W okolicach muszli koncertowej w Parku Praskim będą miały miejsce liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Muzyka, elektryczne autka, żyroskop, a dla głodomorków: food tracki. To i wiele innych znajdziemy w parku w majówkowy weekend.


 
Otwarcie sezonu nad WisłąKiedy:
30 kwietnia 11:00

Gdzie: Ośrodek Wisła

Więcej info: tutaj

Co na Was czeka?
- Pokaz wakeboardingu
- Muzyka na żywo
- Atrakcje dla dzieci
- I wiele, wiele innego dobra!
Co Wy na to?

Tego dnia dostępne bedą dla Was wszystkie atrakcje, które w swej ofercie ma Ośrodek Wisła!