Co to jest?

Nie wierzymy, że jeszcze nie słyszeliście o Dancingu Międzypokoleniowym. Inicjatywa ta trwa od 2011 roku i do tej pory przysporzyła sobie rzeszę fanów! Wydarzenia, integrujące dwa pokolenia, odbywały się często w warszawskich lokalach, mieszkaniach, a także poza granicami stolicy.
Są to dancingi, podczas których młodzi ludzie mogą uczyć się niesamowitej radości z życia od seniorów, natomiast seniorzy czerpią energię z młodszego pokolenia i odwiedzają miejsca, które wcześniej nie były im znane. Brzmi jak układ idealny, prawda?
Wydarzenia te, nie tylko integrują międzypokoleniowo, lecz także międzykulturowo. Wielu z uczestników, a także z wolontariuszy jest przedstawicielami mniejszości narodowej.

dancing międzypokoleniowy, warszawa, dancing, banjaluka
Dancing Międzypokoleniowy w Aioli

Kto gra?

Rezydentką projektu jest DJ Wika, 77-letnia, najstarsza i najpopularniejsza polska DJ-ka. W jej ślad idą inni seniorzy, którzy w ramach Senior Djs Academy uczą się sztuki DJ-skiej. Uczestnikami Akademii są m.in.: DJ Janeczka, DJ Andrzej, DJ Marco, DJ Roman, Dj Robi.

Za gramofonami stają również muzycy młodego pokolenia. Do tej pory byli to, m.in. Maximilian Skiba, Basia Polanska, DEF, Michał IsmikeyTorzecki, Bobrowiec , Horse Fashion, Exboyfriends, koVValsky, Hungry Hungry Models, KUVAU,TRUANT, Ment XXL, Grupa Perkusyjna Strefa Rytmu oraz raperzy - JWP, Pono, Wujek Samo Zło.

dancing międzypokoleniowy, banjaluka, maj 2016

Kto za tym stoi?

Paulina Braun, organizatorka Dancingu Międzypokoleniowego przedstawiała ideę projektu m.in. na scenie TEDxWarsaw, TEDxToruń, podczas IV Forum Młodych Przedsiębiorców - młodzi innowacyjni na Zlocie Kreatywnych Kobiecych Biznesów w Krakowie. Na okres lipiec- grudzień 2014 otrzymała stypendium od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na upowszechnianie Dancingu.

Do potańcówek młodych i seniorów, majówka 2016, banjaluka, dancing międzypokoleniowy

Skoro jesteście już w pełni świadomii idei Dancingu Międzypokoleniowego - chyba już doskonale wiecie, gdzie spędzicie jutrzejszy wieczór!
Zapraszamy Was serdecznie do Banjaluki ( Szkolna 2/4). Do potańcówek młodych i seniorów od 20:30 zagra zespół Gang Bang. Parkiet jest otwarty i czeka na wszystkich! Do zobaczenia!