Endel Neils, współpracownik stalinowskiej tajnej policji, ucieka z Leningradu do zapomnianej przez boga estońskiej wsi. Zatrudnia się jako nauczyciel w miejscowej szkole, przy której otwiera klub szermierski.

Miejscowe dzieci szybko łapią bakcyl sportu. Neils okazuje się zdolnym i wyrozumiałym nauczycielem, który do wychowanków podchodzi z miłością. Wielu uczestników jego kursu to sieroty, które straciły rodziców w wyniku akcji przesiedleńczych organizowanych przez Sowietów.

Szermierka staje się dla nich formą ekspresji i eskapizmu od szarej rzeczywistości. Wprawiają się w nowym fachu tak bardzo, że zaczynają marzyć o udziale w mistrzostwach organizowanych w Leningradzie. Neils musi stanąć przed dylematem: chronić siebie i zawieść swoich podopiecznych albo skonfrontować się ze swoją przeszłością, ryzykując przy tym własne życie. Dylemat staje się coraz bardziej poważny, kiedy inny nauczyciel zaczyna dociekać, czym mężczyzna parał się wcześniej.


szermierz, film, 2016, prapremiera, kino elektronik


Mamy dla Was bilety! Aż 10 podwójnych wejściówek!

kiedy:  24 maja (wtorek), g. 19:00
gdzie: Kino ELEKTRONIK

Co zrobić, aby wygrać? Wypełnijcie formularz i w odpowiedzi podajcie tytuły dwóch innych filmów, które nakręcił reżyser Klaus Härö.
Na odpowiedzi czekamy do 20 maja, o 18 godzinie podamy wyniki w komentarzu na dole artykułu.
Powodzenia!

 

* wymagane pola
Odpowiedź na pytanie konkursowe *
Twój aktalny adres email *
Imię
Nazwisko
Data urodzenia (musisz mieć skończone 18 lat)
/ / ( dd / mm / yyyy )
Aby wziąć udział w konkursie: *
  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach handlowych i marketingowych przez Grupa MNM oraz przez podmioty trzecie, będące partnerami firmy.