tauron nowa muzyka, katowice 2016, niechęć

Wiadomo już, że na imprezie pojawią się między innymi Kamasi Washington, Battles, Floating Points, Oneohtrix Point Never, The Field czy Tiga. Do tego grona dołączają kolejni artyści.

Organizatorzy przy okazji zaznaczyli, że zbliżamy się do końca ogłoszeń. Nie oznacza to jednak, że poniższy zbiór artystów jest ostatnim. Niebawem poznamy kolejne szczegóły programu. Do line-upu festiwalu Tauron Nowa Muzyka dołączają:

Hieroglyphic Being
Prins Thomas
Plaid
Lorezenzo Senni
Baaba Deluks
Dick4Dick
Sonar
Niechęć

tauron nowa muzyka, nowy artyści 2016

Idea festiwalu narodziła się w 2006 r. i jest tak naprawdę zupełnie prosta: od samego początku chodziło o to, b pokazywać polskiej publiczności to co najciekawsze we współczesnej muzyce z pogranicza jazzu, elektroniki i tanecznych rytmów, udowadniając jednocześnie, że brzmienia praktycznie całkowicie nieobecne w krajowych mediach, mogą przyciągnąć do Katowic sporą grupę fanów niebanalnej muzyki z Polski jak i całej niemalże Europy.

Od sześciu lat organizatorzy uważnie śledzą kariery największych gwiazd oraz najciekawszych debiutantów, starając się zapraszać tych artystów, którzy w doskonały sposób łączą niecodzienne, czasem awangardowe pomysły, z umiejętnością dotarcia do wielotysięcznej publiczności. To właśnie tu po raz pierwszy w Polsce zaprezentowały się takie gwiazdy muzyki jak Autechre, DJ Krush, Prefuse 73, Jamie Lidell, Amon Tobin, Flying Lotus, Battles, Bonobo czy Fever Ray.

 Połączenie nowoczesnych brzmień z historycznym dziedzictwem Górnego śląska okazało się doskonała receptą na sukces, o czym zaświadcza coraz większa ilość osób odwiedzających co roku festiwal, jak i spora ilość nagród, jakie festiwal otrzymał, w tym, zdobyty w 2010 roku tytuł Najlepszego Małego Festiwalu w Europie przyznany przez European Festival Awards.