Wystawa prac Jana Bajtlika

Galeria Grafiki i Plakatu
Kiedy: otwarcie wystawy 1 czerwca, godz. 11.00

Od 1 czerwca do 15 czerwca na Hożej 40 zapraszamy na prezentację prac Jana Bajtlika, młodego polskiego grafika, znanego głównie, jako twórca plakatów i ilustracji książek dla dzieci. Na wystawie zaprezentujemy szkice, wykonane podczas pobytu w Paryżu, rysunki, pastele, projekty ilustracji i afiszy oraz plakaty – bogaty wachlarz różnorodnych technik świadczący o rozbudowanym warsztacie artysty. Wszystkie prace, a także trzy książki - dwie opublikowane przez Wydawnictwo Dwie Siostry – „Typogryzmol” i „Auto” oraz jedna wydana przez Hokus Pokus - "Sztuka latania" będą dostępne w sprzedaży. Zapraszamy serdecznie!

Więcej informacji: tutaj

 

 

TERAZ/NOW ZMIENNOŚĆ

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Kiedy: 2 czerwca, godz. 19.00

Druga odsłona cyklu TERAZ/NOW ( sic! ) four seasons w maju i czerwcu 2016 r. przedstawia i zarazem przygląda się zależnościom, wpływom i relacjom tańca i sztuk wizualnych.
Nie są to relacje użytkowe jednej sztuki względem drugiej. Zobaczymy raczej jak ruch i taniec generuje myślenie i formę wizualną oraz jak sztuka wizualna kształtuje i tworzy taniec, formę performatywną.

2 czerwca zapraszamy na wieczór improwizacji z Jule Flierl, Hermannem Heisigiem, Anną Nowicką, Marią F. Scaroni i Adamem Świtałą.

Więcej informacji: tutaj

 

 

10 najlepszych fotografii w Fotoplastikonie

Fotoplastykon Warszawski
Kiedy: 2 czerwca, godz. 19.00

Cykl spotkań prezentujący dokonania najwybitniejszych polskich fotografów. Zaproszeni goście opowiedzą o 10 wybranych przez siebie autorskich zdjęciach. Jednak wybór tych 10 fotografii nie będzie dyktowany sławą, ilością zdobytych nagród czy zaznaczonych „lajków”. Te zdjęcia wybiorą sami autorzy. Będą mieć wybór w setkach, tysiącach, milionach stworzonych przez całe życie. Nie są ograniczeni niczym, nie mają wybranego tematu. To jest ich wolny wybór, jedynie co ogranicza to ich twórczość. Zaproszony fotograf pokaże i opowie historię zdjęcia dla niego ważnego, trudnego, zapamiętanego, śmiesznego, ciekawego, które ma wartość sentymentalną, osobistą… po prostu wybranego przez niego.

Więcej informacji: tutaj

 

 

Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych

Warszawa
Kiedy: 4–5 czerwca

W pierwszy weekend czerwca w Warszawie odbędzie się Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych. W 20 stołecznych księgarniach będziecie mogli posłuchać posłuchać o książkach, pogadać z pisarzami, pospacerować, potańczyć, pooglądać, pobawić się i czegoś nauczyć.

W planie mamy m.in:
Koncert Marcina Świetlickiego w Antykwariacie Kwadryga
YouTube party z Łukaszem Orbitowskim w Tarabuku
Śniadanie z pisarzami w MiTo
Speed dating z pisarzami w Jak Wam się Podoba
Warsztaty ilustratorskie dla dorosłych
Odsłonięcie neonu Radio Telewizja na Księgarni Radio Telewizja na Andersa
Spacer miejski po Pradze
Wycieczkę rowerową śladami Janusza Korczaka
Czytanki: Babcie czytają, dzieci słuchają w Księgarni Bullerbyn
Slam poetycki w MiTo
Aukcję rysunków Małgorzaty Halber w MiTo
Spotkania autorskie
Dyskusje
Kluby książkowe
Gry i zabawy dla najmłodszych

Więcej informacji: tutaj

 

 

Aukcja z Bohaterem (Małgorzaty HALBER)

MiTo
Kiedy: 5 czerwca, godz. 16.00

Jeśli polubiłeś Bohatera, z pewnością polubisz też jego aukcję, po której wreszcie będziesz mógł zabrać go do domu ! A w cenie dostaniesz też dawkę silnych emocji i bezcenne poczucie zwycięstwa!

Na aukcji zostanie wystawionych aż 130 rysunków wybranych specjalnie na tę okoliczność przez autorkę.

Więcej informacji: tutaj