Kafka

Wybierz książkę z półki, zamów kawę, weź leżak i poleż na trawie. Czy może istnieć lepsza mieszanka zaserwowana w centrum miasta w lato? A wiesz co jest najlepsze? Tu książki kupuje się na wagę.

Kawiarnia Kafka Oboźna 3

Oboźna 3 (mapa)

 

Mito

W starej dzielnicy MDM mieści się księgarnia artystyczna i kawiarnia w jednym. Znajdziesz tu literaturę piękną, modową, podróżniczą, kulturoznawczą, reportaże i wiele innych. Jest to przestrzeń, która jest nastawiona na kulturę. Właściciele często organizują wystawy, spotkania z artystami i wykłady. Nie wolno zapomnieć o pysznej kawie, którą możesz wypić przy nowej książce.

Kawiarnia Mito Fotografia Joanna Bąkfot. Joanna Bąk

Waryńskiego 28 (mapa)

 

Bily Konicek, czyli Biały Konik

Kawiarnio-księgarnia mieści się w budynku Muzeum Etnograficznego. Lubisz relaks przy muzyce etnicznej? Kup nową książkę z zakresu kulturoznawstwa czy sztuki, dobierz do niej ulubioną kawę i spędź relaksujące popołudnie w Białym Koniku.

Kawiarnia Biały Konik

Kredytowa 1 (mapa)

 

Cafe Melon

To kolejna księgarnia-kawiarnia na mapie Warszawy. Przede wszystkim możesz tu kupić książki kucharskie. A tak poza tym - mają świetną kawę i pyszne herbaty.

Inżynierska 1 (mapa)

 

Wrzenie świata

Wrzenie świata to kolejne połączenie księgarni z kawiarnią. W swoich zbiorach posiadają książki z zakresu reportażu, podróży, kulinariów, a także wiele innych. Zapomniałeś książki z domu, a chcesz poczytać przy kawie, a do tego zjeść pyszne śniadanie? To miejsce dla Ciebie.

kawiarnia wrzenie świata

Gałczyńskiego 7 (mapa)