Wybitne światowe kino i muzyka. Legendarni i młodzi twórcy, przedstawiciele wszelkich zawodów filmowych i muzycznych, setki pokazów, a także liczne wydarzenia muzyczne.

Transatlantyk Festival to artystyczna platforma, która poprzez muzykę i film buduje silniejsze związki między społeczeństwem, sztuką i środowiskiem, inspiruje dyskusje na aktualne tematy społeczne.

Transatlantyk jest Otwarty, Odważny i Glokalny (czyli lokalny w działaniu i tożsamości, a jednocześnie globalny w rozumieniu konsekwencji i kontekstu własnego działania).

Twórcą i Dyrektorem Festiwalu jest laureat Oscara - Jan A.P. Kaczmarek.

 

transatlantyk festiwal 2016 łódż

Festiwal opiera się na trzech filarach: Film, Muzyka, Edukacja & Inspiracje.


FILM to kilkaset seansów pogrupowanych w kilkanaście sekcji. Obok głośnych nowości - arcydzieła klasyki kina, obok pasjonujących fabuł - dokumenty pozwalające widzowi lepiej poznać i zrozumieć otaczającą go rzeczywistość.

W sekcji MUZYKA szczególną rolę mają dwa międzynarodowe konkursy kompozytorskie: Transatlantyk Film Music Competition oraz Transatlantyk Instant Composition Contest. Promują młodych, uzdolnionych kompozytorów, którzy dzięki uczestnictwie w naszych konkursach mają szanse rozwijać swoją karierę i po raz pierwszy zaprezentować się przed widownią oraz jurorami - wybitnymi postaciami świata kina i muzyki.

EDUKACJA & INSPIRACJE to dział, w którym wybitni przedstawiciele wszystkich zawodów filmowych dzielą się wiedzą. Poprzez warsztaty i masterclasses goście PGNiG Transatlantyk Festival mogą poznać tajemnice tworzenia filmów i muzyki. W tym dziale wymiana myśli i idei ma jednocześnie praktyczny i filozoficzny wymiar.

* Na DARMOWE seanse filmowe zapraszamy do Kina Helios Sukcesja
* Klub festiwalowy mieści się w klubach DOM i Spaleni Słońcem na OFF Piotrkowskiej
* Kino Kulinarne odbywa się w EC1 Łódź
* Wydarzenia edukacyjne odbywają się w Kinie Helios Sukcesja, Łódzkim Domu Kultury i Szkole Filmowej
* Konkursy kompozytorskie odbywają się w Łódzkim Domu Kultury
* Gale Otwarcia i Zamknięcia Festiwalu odbędą się w Teatrze Wielkim