Exit Festival (7-10 lipca 2016, Novi Sad - Serbia), połączony z bliźniaczym festiwalem na drugim brzegu morza - Sea Dance festival (14-16 lipca 2016, Budva - Czarnogóra), to zestawienie dwóch najbardziej unikalnych i szeroko nagradzanych wydarzeń muzycznych na świecie!

 

czarnogóra sea dance festival 2016 festiwal

 

Te trwające ponad 10 dni festiwalowe wakacje nazwane również “Exit Adventure”, odbywają się w spektakularnym krajobrazie sąsiadujących ze sobą państw (Serbia  i Czarnogóra), co w 2015 roku pomogło przyciągnąć 300.000 osób z ponad 60 krajów. Forteca Petrovaradin która gości corocznie Exit Festival jest jednym z największych tego typu miejsc w Europie. Z kolei plażę Jaz na której odbywa się Sea Dance Festival, według wiodącego przewodnika turystycznego - Lonely Planet oficjalnie uznano  najbardziej atrakcyjną plażą w Europie.

 

festiwal czarnigóra serbia sea dance 2016

festiwal czarnigóra serbia sea dance 2016
 

Zarówno według lokalnych jak i zagranicznych mediów, atmosfera Exit oraz Sea Dance Festival jest zupełnie magiczna.

 

festiwal czarnigóra serbia sea dance 2016

festival lato 2016 sea dance czarnogóra serbia exit festiwal

Towarzyszą im najlepsze z możliwych emocji: miłość do muzyki i poczucie wolności, dzięki którym inicjatywy powstałe przy Exit Adventure mogą zmieniać świat na lepsze. 

 

Exit Magic – Oficjalny Trailer dla Exit Adventure 2016:

 

Oba festiwale oferuję wiele scen bogatych w różnorodne formy i gatunki muzyczne, od najbardziej pożądanych: rockowej i popowej sceny, przez EDM, techno, bass, hip-hop po metal, punk czy hard-core! Wśród dotychczas potwierdzonych i ogłoszonych występów na 2016 rok znaleźć można artystów takich jak: Ellie Goulding, Wiz Khalifa, Bastille, Dimitri Vegas & Like Mike, Stormzy, Lost Frequencies, Solomun, Robin Schulz, Nicky Romero, Ms. Dynamite, Zomboy, Wilkinson, Mind Against, Disciples, Dub Pistols, Kensington, FederSam Feldt, DJ Hype, Andy C, Modestep, Ivy Lab, Sub Zero, Hernan Cattaneo b2b Henry Saiz, James Zabiela, Tommy Four Seven, Antigone, Francois X Shlømo.

 

sea dance festival 2016 czarnogóra serbia

sea dance festival 2016 exit festival serbia czarnogóra

 

Exit festiwal to o wiele więcej niż tylko letni festiwal, świetny line-up i mnogość scen. To przede wszystkim ludzie, dzięki którym powstał – pierwsza edycja powstała bowiem w 2000 roku jako ruch studencki walczący o wolność i demokrację w Serbii. Dzięki czemu stał się pierwszym miejscem jednoczącym młodych z powstałych po upadku Jugosławii niezależnych państw. Teraz, o jego unikalności oprócz historii stonowi także zachwycająca lokalizacja, artystyczna różnorodność zapraszanych artystów i regionalny koloryt. 

 

EXIT Adventure 2015 – sprzedaż biletów w Polsce: https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/exit-adventure-festival