Warsztaty języka portugalskiego

Kiedy: 14 czerwca, godz. 17.00
Gdzie: Faktyczny Dom Kultury
Za ile: free

As meninas czy as raparigas? O ônibus czy autocarro? Czym różni się portugalski z Portugalii od portugalskiego z Brazylii? Jak powitać cariocę z Rio de Janeiro, a jak mieszkańca Lizbony? O tych i o innych ciekawostkach opowiedzą nam Dagmara Kalusińska i Bernardo Tomas, native speaker języka portugalskiego, który od ponad 10 lat mieszka w Warszawie i uczy jego kontynentalnej wersji – lektorzy ze szkoły językowej Warsaw School of Languages.

Wydarzenie odbywa się w ramach Fewstiwalu Kultury Brazylisjkiej Bom Dia Brasil Festival w Warszawie.

Więcej info: tutaj

 

 

Samoobsługa - warsztaty na Placu Zabaw

Kiedy: 14 czerwca, godz. 18.00
Gdzie: Plac Zabaw
Za ile: free

Warsztaty w Placu Zabaw to spotkania z ludźmi, którzy praktykują codziennym wysiłkiem, to co jedni uważają za marzenia, inni za mrzonki. Spotkania będą dotyczyły m.in. ekonomii społecznej, tworzenia przyjaznych społecznie miast i zaangażowania mieszkańców w różne formy aktywności – od nowych rodzajów przedsiębiorczości po formy spędzania czasu wolnego. Spółdzielnie, kooperatywy, ekonomia daru, tworzą takie sposoby życia społecznego, które oparte są na współodpowiedzialności, współpracy i współzarządzaniu, wyłamują się z przyjętych i frustrujących (bądźmy szczerzy) podziałów na pracowników i pracodawców, konsumentów i producentów, zarządzających i zarządzanych. Najciekawsze przykłady nowatorskich form współdziałania i tworzenia ekonomicznej i miejskiej samodzielności, pochodzą spoza obszarów dawnych państw tzw. komunistycznych, co oczywiście jest zrozumiałe. Przyjrzymy się im wspólnie nie tylko w czasie wykładów i prezentacji, ale także w czasie warsztatów i spotkań z praktykami.

Spotkania odbywają się w ramach cyklu Synchronizacja, który w tym roku jest realizowany pod hasłem "Architektura niezrównoważona”, rozumiana jako odejście od poprawności projektowych, planistycznych, energetycznych i wszystkich zasad, które wyznaczają dziś normy przyjęte w architekturze, także architekturze społecznej.

Więcej info: tutaj

 

 

Plażowa Szkoła Aktorska

Kiedy: 15 czerwca, godz. 19.00
Gdzie: Plażowa
Za ile: free

Plażowa Szkoła Aktorska, to cykl otwartych spotkań na świeżym powietrzu, w trakcie którego aktorzy Teatru Pijana Sypialnia będą odsłaniać tajniki sceny. Zajęcia skierowane są przede wszystkim do osób, które nie mają doświadczenia związanego z publicznymi wystąpieniami, ale nie tylko. Program przewiduje pracę nad wyobraźnią, dykcją, oddechem i współpracą w zespole.

Na zajęciach odnajdą się zarówno Ci, którzy pragną oryginalnie spędzić wolny czas i dobrze się bawić, jak również wszyscy poszukujący sposobu na radzenie sobie ze stresem i znużeniem po ciężkim dniu. Niewątpliwym atutem Plażowej Szkoły Aktorskiej są plenerowe warunki – nadwiślańska przyroda i świeże powietrze sprawią, że zajęcia staną się kreatywnym relaksem, a sam cykl, to jedyne takie wydarzenie w kraju.

Zajęcia będą odbywać się cyklicznie od 15 czerwca:
w czerwcu: 15, 22, 29
w lipcu: 6, 13, 20, 27
w sierpniu: 3, 10, 17, 24, 3
Czas trwania: 120 minut

Więcej info: tutaj

 

 

Warsztaty tangowe

Kiedy: 17 czerwca, godz. 19.00
Gdzie: Studio Tańca Steps4Salsa
Za ile: 75–370 PLN

Jeśli chcecie zrozumieć istotę tanga, nie przegapcie tych warsztatów. Argentyńczyk, Ruben „Milonga” Terbalka poprowadzi je dla Was w ten weekend!

Piątek 17 czerwca:
19.00-20.30 - Milonga - pauzy, czyli jak nie spieszyć się w szybkiej milondze - gł. dla średniozaawansowanych (ale i zaawansowani znajdą coś dla siebie).

Sobota 18 czerwca:
14.30-16.00 - Milonga traspie.
16.30-18.00 - Wstęp do - milonga candombeada.

Niedziela 19 czerwca:
13.30-15.00 - Yeites - smaki i smaczki starych milonguero – czyli jak to się robi w Buenos Aires - gł. dla zaawansowanych (ale i średniozaawansowani znajdą coś dla siebie).
15.30 -17.00 - Nie uwierzycie, jak nie zobaczycie - Sacadas y otras patadas.

Więcej info: tutaj

 

 

Jak sobie wyobrażasz Afrykę?

Kiedy: 19 czerwca, godz. 11.00
Gdzie: CSW Centrum Sztuki Współczesnej
Za ile: free

Wyjątkowe warsztaty w CSW dla dzieci w wieku 5-10 lat i rodziców na wystawie El HADJI SY.
Jak sobie wyobrażasz Afrykę? Czy jest to kontynent, gdzie żyją tradycyjne plemiona czy może ludzie zamieszkują nowoczesne metropolie, podobne do europejskich miast?
Podczas zajęć będziecie mogli dowiedzieć się jak bardzo zróżnicowana jest Afryka, a wszystkie tajemnice zdradzi wam Mamadou Diouf, senegalski muzyk, dziennikarz i animator kultury.

Więcej info: tutaj