Zapraszamy na skandynawski dzień na Mysiej 3. Pod jednym dachem znajdziecie starannie wyselekcjonowanych wystawców oferujących najciekawsze propozycje produktów z tej części Europy. Minimalistyczna ceramika, naturalne drewno, pastelowe dodatki, designerskie ubrania, zegarki oraz biżuteria zaczarują przestrzeń i zmienią ją w Małą Skandynawię.

 

skandynawia targi mody warszawa mysia 3 designPLAN DNIA

11.00 – otwarcie imprezy dla publiczności

11.00-13.00 – warsztaty dla dzieci

13.00 – Klasycy nowoczesności – skandynawski design w XX wieku. Wykład Józefa Mrozka, historyka designu, kierownika katedry historii i teorii designu na wydziale wzornictwa ASP. 

14.00 – Sex, socjalizm, spokój - dlaczego skandynawska moda jest skazana na sukces? na to pytanie odpowie Piotr Zachara, dziennikarz, wykładowca School of Form w Poznaniu. 

15.00 – Ania Orłowska i Mateusz Lipiński ze sklepu Komplet opowiedzą o swoich wyprawach do Danii, poszukiwaniach perełek duńskiego designu i renowacji.

Ale to nie koniec atrakcji. Dla wielbicieli przejażdżek na rowerze będzie czynna strefa, na której - pod okiem specjalistów - będzie można dokonać drobnych napraw swojego jednośladu, a także skonsultować, co zrobić, by utrzymać go w jak najlepszym stanie pijąc przy tym pyszną kawę ze skandynawskich palarni kawy serwowaną przez warsztato-bar Dwa Osiem. Oleandry 3 zaserwują hot dogi (kultowe w Danii) w towarzystwie kieliszka prosecco, a Nowe Miejsce działające na co dzień w Teatrze Nowym smorrebrody – tradycyjne duńskie kanapki oraz kanebullary czyli słodkie zawijańce z cynamonem i kardamonem o szwedzkich korzeniach. Najlepsza warszawska lodziarnia Sucre zrobi specjalnie dla nas lody o smaku borówki, kanebullarów i kawy, której Skandynawowie wypijają najwięcej na świecie. Bez kawy się nie obejdzie. Warszawska kawiarnia Filtry zaserwuje najlepsze przelewy, urządzi cupping skandynawskich kaw oraz zaserwuje nitro czyli kawowy napój na zimno serwowany z kija. 

W ramach wydarzenia, następnego dnia w niedzielę odbędzie się też Szwedzki Stół Filmowy, przegląd kinematografii szwedzkiej przyprawiony spotkaniami przybliżającymi szwedzką codzienność. Tym razem będzie to „Filmowe Midsommar”. Będzie można zobaczyć film oraz dowiedzieć się, jak to święto wygląda w Szwecji. Tego wieczoru obowiązuje wyłącznie szwedzka playlista. Dresscode sugerowany: wianki na głowach i białe stroje. Vi ses snart!

19.06.2016, Prochownia, godz. 20.00
https://www.facebook.com/events/1113628875363964/

Partner: Skagen

Wystawcy: Z potrzeby piękna...Bukowska CeramicsSecret Life (of things)decorOlkaAGNETHA.HOMEMo61KompletNAP TimeByLightKaprysAlicja Getka LABKsięgarnia BullerbynGloomy SundayOleandrówLawinaKABAKGrowRawKOOE studio ceramikiDwa OsiemSucré - Lody NaturalneMUTAProjekt Mosko CeramicsWOOD & PAPERNatura Cold PressBez OściFiltry Dobra KawaAlpin Sklep - Na każdą porę rokuSzwedzki Stół Filmowy


Partnerzy: Duński Instytut KulturyTowarzystwo Polska-FinlandiaI cóż, że ze Szwecji. Ambasada Szwecji w Polsce