Fotograf w podróży - cykl spotkań w Fotoplastikonie

Fotoplastikon Warszawski
Kiedy: 23 czerwca, godz. 19.00

Cykl spotkań przedstawiający osoby, których fotografia oraz podróże są całym życiem, przenikają i łączą się ze sobą. Ich spotkania z egzotycznymi, odległymi stronami świata zostały udokumentowane dzięki profesjonalnemu oku i świetnemu wyczuciu chwili. A może ich autorzy mieli też trochę szczęścia i znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie? Na pewno mieli odwagę ruszyć w nieznane i zabrali ze sobą swój talent fotograficzny. I z tymi niesamowitymi przeżyciami oraz poradami jak uchwycić magiczną chwilę podróży i jak nadać indywidualny charakter zdjęciu nasi goście podzielą się z uczestnikami spotkań.

Więcej informacji: tutaj

 

Krystian Czaplicki | Odpisz tam, gdzie rosną poziokm

CSW Centrum Sztuki Współczesnej
Kiedy: 23 czerwca, godz. 19.00

Instalacja Odpisz tam, gdzie rosną poziokm składa się z sekwencji pięciu identycznych modułów – półek, na których porozmieszczane są te same, w większości fabrycznie nowe przedmioty: smartfony, słuchawki, ładowarki samochodowe, elektryczne szczoteczki do zębów, pomadki do ust – wszystkie te przedmioty uczestniczą w procesie rozmowy, lub budują dla niej tło.

Zwielokrotniona sekwencja obiektów, zamyka w formę prawdę o współczesnym sposobie wyrażania emocji, sprawia wrażenie zdystansowanej i chłodnej, ale łatwo dostrzec w niej kruchość wynikającą z faktu, że stanowi nośnik dla najsubtelniejszych ludzkich spraw i idei.

Więcej informacji: tutaj

 

 

Żywa Galeria: Wernisaż wystawy Jolanty Jeklin "Rytm i Świtało"

Żywa Galeria przy Artbistro Stalowa 52
Kiedy: 23 czerwca, godz. 20.00

"Każde miasto ma swój nastrój, oddech i rytm kroków swych mieszkańców. Życie tam jest anonimowe, a tym samym i intymne. Moją motywacją do malowania metropolii było poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: ,,Gdzie jest moje miejsce, mój dom?

Prezentowane na aktualnej wystawie prace ukazują miasta z różnych stron świata, z którymi jestem związana na odmienne sposoby. Czuje do nich sympatię, budzą we mnie wrażenie swojskości i oswojenia. Szukam w nich oznak i symboli tego, jaka będzie moja przyszłość, co jest moim powołaniem. W minionym roku Cykl Miasta – Mandala-City był eksponowany Berlinie, a niektóre z pokazanych wówczas obrazów prezentuję na obecnej wystawie. Wtedy wyłoniło się pytanie, dziś znam odpowiedź.

Więcej informacji: tutaj

 

 

Przedpremierowo "Kosmos" Żuławskiego i dyskusja "Gombrowicz podejrzany i rozebrany"

Kino LAB
Kiedy: 2428 czerwca, godz. 19.45

Pierwszy przedpremierowy pokaz "Kosmosu" w Kino.Lab już 17 czerwca, ale zapraszamy najmocniej na pokaz 24 czerwca, po którym odbędzie się dyskusja z udziałem Małgorzaty Sadowskiej, Roberta Pruszczyńskiego i Michała Bandury.

Więcej informacji: tutaj

 

 

Koncert 7 Premier

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
Kiedy: 26 czerwca, godz. 19.00

W niedzielę odbędzie się wyjątkowy Koncert 7 Premier - to koncert finałowy obchodów Jubileuszu 70-lecia Związku Kompozytorów Polskich. W programie siedem specjalnie na tę okazję zamówionych utworów u kompozytorów siedmiu generacji:

Piotr Tabakiernik - toutur thrœu (rytuał słyszenia) na wiolonczelę i zespół
Paweł Hendrich - Mutuusmutus na orkiestrę kameralną i powietrzną perkusję
Aleksander Kościów - Many Cities na sopran i zespół
Jarosław Siwiński - HubTub na tubę i zespół
Tadeusz Wielecki - Piano Concerto No. 2 na fortepian i zespół de ereprijs
Zygmunt Krauze - Poemat Apollinaire'a na recytującego pianistę i 12 instrumentów
Zbigniew Penherski - Mała litania 2 na zespół de ereprijs

Więcej informacji: tutaj