Od 7 do 13 listopada miasto to zmienia się w muzyczne centrum Polski. Dzięki festiwalowi Muzyczne Strony Świata możemy w ciągu tych kilku dni zapoznać się zarówno z muzyką poważną, jazzową, jak i z ludowymi brzmieniami, a także metalem, czy elektroniką. 

 

 

Muzyczne połączenia są naprawdę zaskakujące – klubowe brzmienia, pozornie nie pasujące do eleganckiego wnętrza  Puławskiego Ośrodka Kultury, wpadają w ucho mocniej niż w zatłoczonych klubach,  a finezyjnie wykonywane symfonie znajdują swoich amatorów nie tylko wśród wielbicieli muzyki klasycznej...

W tym roku usłyszeliśmy już m.in. Orkiestrę Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej i Młodą Polską Filharmonię (obie orkiestry pod dyrekcją Adama Klocka – laureata muzycznego Oscara Grammy Award 2014 i Dyrektora Artystycznego Festiwalu).

 

 

Dziś na festiwalowej scenie będziemy mogli posłuchać nowoczesnej wiolinistyki jazzowej dzięki Adamowi Bałdychowi w najnowszym projekcie Imaginary Quartet.
Adam inspiruje się takimi zespołami jak: Rachmaninow, Radiohead, które w zmyślny sposób łączy z polską muzyką ludową oraz współczesną muzyką poważną. 

 

 

W ciągu kolejnych dni słuchacze będą mogli zapoznać się z twórczością The Feral Trees, indyjski  zespół Saagara a także usłyszeć fenomen polskiej sceny alternatywnej – Cosovel, artystkę znaną ze współpracy między innymi z Julią Marcell. 

 

 

Sonaty fortepianowe Beethovena, Rumuńskie pieśni ludowe, Humoreski koncertowe Paderewskiego, muzyka elektroniczna, new wave, folk metal – na festiwalu Muzyczne Strony Świata z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!