Inauguracja Filmowej Stolicy Lata

Pole Mokotowskie
Kiedy: 28 czerwca, godz. 21.45

Ponad 200 filmów w 23 lokalizacjach! Leżaki, pizza Dominos i dobre kino pod chmurką! Na inaugurację oskarowy film z Leonardo DiCaprio!

Wpadajcie o 21.45 na Zjawę na Polach Mokotowskich!

Więcej informacji: tutaj

 

 

Moda. Emancypacja tożsamości / Podróżowanie pojęć popkultury w Afryce

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Kiedy: 29 czerwca, godz. 18.30

pierwsze spotkanie z cyklu PODRÓŻOWANIE POJĘĆ POPKULTURY W AFRYCE towarzyszące wystawie El HADJI SY Na początku myślałem, że tańczę / At first I thought I was dancing. Poprowadzą je dr Izabela Will oraz dr Karolina Marcinkowska.

Więcej informacji: tutaj

 

 

Wernisaż wystawy obrazów Aklilu Temesgena oraz prelekcja o Etiopii Kingi Turkowskiej

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 51
Kiedy: 30 czerwca, godz.17.30

„Klub Podróżnika” zaprasza na wernisaż wystawy obrazów etiopskiego artysty Aklilu Temesgena oraz prelekcję o Etiopii, którą wygłosi afrykanistka-etiopistka i historyk, Kinga Turkowska.

Więcej informacji: tutaj

 

 

Polyphonia Festival 2016

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
Kiedy: 12 lipca, godz. 20.30

POLYPHONIA FESTIVAL po raz kolejny – po udanej edycji, która miała miejsce w warszawskim klubie Mózg i na małej scenie Teatru Powszechnego – zagości na scenie stołecznych, kameralnych festiwali. Tym razem, świętując dziesięciolecie polsko-chińskiego projektu wymiany kulturalnej “ChoP”, swoją twórczość zaprezentują polscy i chińscy artyści związani ze sceną muzyki ambientowej oraz eksperymentalnej. Wydarzenia festiwalowe odbędą się w sali kinowej Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, która wielokrotnie otwierała swą przestrzeń dla naszych działań muzycznych i multimedialnych.

Więcej informacji: tutaj

 

 

Festiwal Strefa Ciszy

Łazienki Królewskie
Kiedy: 2–31 lipca, godz. 13.00

STREFA CISZY Royal Łazienki Music Festival - muzyka klasyczna i jazzowa w najlepszych wykonaniach w wyjątkowej scenerii Ogrodu Muzeum Łazienki Królewskie. Wyjątkowy festiwal, pokazujący, że można słuchać muzyki na żywo, bez mikrofonów i głośników, leżąc wygodnie na leżakach lub zielonej trawie Łazienek!

Więcej informacji: tutaj