9. edycja Festiwalu Filmowego Pięć Smaków odbędzie się w Warszawie w dniach od 12 do 20 listopada. Pokazy odbędą się w Muranowie, Kinotece oraz MSN. 
Oprócz wielu propozycji projekcji filmowych festiwalowego menu, w ofercie znajdziemy także spotkania z najciekawszymi twórcami, specjalistami, serię wykładów, debaty i warsztaty oraz egzotyczne koncerty. 

Pięć Smaków zaprasza także do wrocławskiego kina Nowe Horyzonty, gdzie widzowie będą mogli w dniach 13 - 19 listopada obejrzeć 9 filmów reprezentujących poszczególne festiwalowe sekcje.

 

 

Tegoroczny program podzielony jest na 5 części: 
- Nowe Kino Azji – 11 najlepszych filmów młodych twórców z Dalekiego Wschodu
- Kino Japońskich Reżyserek – filmy kobiece, kręcone z kobiecej perspektywy
- Tajwańskie Wuxia – w sam raz dla fanów samurajskich walk
- Retroperspektywa: John Woo – najwybitniejsze filmy legendarnego twórcy kina akcji
- Kino Grozy – dla posiadaczy stalowych nerwów

 

 

Akcenty muzyczne w tym roku również są bardzo różnorodne. 
Już dziś w Śnie Pszczoły odbędzie się elektroniczno – instrumentalny koncert theKyoto, oraz występ punkrockowego składu Silveronion.
W niedzielę, 15 listopada, o godzinie 15 w Pardon, To Tu będziemy mogli posłuchać Warsaw Gamelan Group. Jest to pierwszy w Polsce zespół prezentujący jawajską muzykę gamelanową.
Na dokładkę, 20 listopada warto wybrać się do lokalu Pies Czy Suka na imprezę w rytmie azjatyckiego rock'n'rolla. 

 


Dla tych, którzy nie mogą wybrać się na pokazy, mamy dobre wieści!
Na platformie VOD Kinoplex.pl między 9 a 30 listopada dostępne będą wybrane pozycje z tegorocznego repertuaru: krótkometrażowe filmy z hongkońskiego programu Fresh Wave oraz pełnometrażowe szalone produkcje ze studia Sushi Typhoon i dwa tytuły grozy, "Złożone w ich ciele" i "Mój sąsiad zombie". 

 

 

My już z niecierpliwością czekamy na otwarcie festiwalu i film „Lepsze jutro” a Wy? Idziecie z nami nasycić zmysłu Pięcioma Smakami? :)