Telefon, stworzony po to, by ludzi przybliżać, od jakiegoś czasu, paradoksalnie, zaczął nas od siebie oddalać. Eric Pickersgill w swoim projekcie ukazał, że dotyczy to praktycznie każdego z nas.

 

 

Firma Samsung, przy pomocy nowatorskiej aplikacji SAMi, rzuca wyzwanie - czy jesteśmy w stanie przywrócić spotkaniom z przyjaciółmi dawny sens? Nowoczesna technologia sprawia, że odległości przestają mieć znaczenie i możemy cały czas być w kontakcie ze sobą. Jednocześnie wyniki badań* pokazują, że czasami przez odruchowe sięganie po telefon, słuchamy się mniej uważnie. Aplikacja SAMi pozwala zapanować nad tym odruchem i skupić się wyłącznie na rozmowie z przyjacielem.

 

 

Jak działa SAMi? Wystarczy pobrać aplikację na swój telefon, umówić się z przyjacielem na spotkanie w jednej z partnerskich kawiarni (lista miejsc dostępna w aplikacji) i sparować Wasze telefony.
Aplikacja sprawdza czy podczas spotkania smartfon został użyty – jeśli tak, zabawa automatycznie zostaje przerwana. Jeśli spotkanie nie zostanie zakłócone sięgnięciem po telefon, rozmówcy otrzymają prezent od partnerskiej kawiarni, np. filiżankę kawy czy deser, a nawet śniadanie.

Im dłużej wytrwacie bez telefonu, tym lepiej!

Dzięki zabawie, przyjaciele będą mogli cieszyć się niezakłóconą rozmową a ich wytrwałość zostanie nagrodzona. W zabawie udział biorą wybrane lokale w Poznaniu, Warszawie i Krakowie.

 

 

Aplikacja SAMi jest już dostępna w sklepach Galaxy Apps i Google Play od 4 listopada br. dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym Android.

 

 

To co? SmarfON/OFF? Decyzja należy do Was ;)

 

 

|| Tekst: Ola Pakieła / materiały prasowe
|| zdjęcia: materiały prasowe / Eric Pickersgill