Mary Komasa – to polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i instrumentalistka, aktualnie mieszkająca w Berlinie. W przeszłości Komasa pracowała jako modelka. Prywatnie Mary jest młodszą siostrą reżysera Jana i córką aktora Wiesława Komasy. Wokalistka dorastała w artystycznej rodzinie w Warszawie. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku sześciu lat, uczęszczając do stołecznej szkoły muzycznej. Uczyła się gry na fortepianie, organach i klawesynie. W tym samym czasie Mary studiowała śpiew operowy.

Mary często zwraca uwagę na swoje inspiracje językiem kina. Najlepszym sprawdzianem czy piosenka działa, jest dla mnie wyobrażenie jej sobie pod napisami końcowymi do filmu – podkreśla. – Zabierając się do pisania utworu, zaczynam od wspomnień. Staram się stworzyć w wyobraźni filmową scenerię, ze mną w roli głównej. Potem szukam zdania, hasła czy słowa, od którego mogłabym zacząć pisanie. – dodaje.

Miesiąc temu bardzo szerokim echem, zarówno w Polsce, jak i na świecie, odbiła się premiera nowego teledysku artystki, w którym gościnnie wystąpiła muza wybiegów wielu światowych projektantów – Anja Rubik. Premiera klipu i koncert artystki były muzycznymi akcentami Gali Zamknięcia 9.NETIA OFF CAMERA. Klip „Lost me” wyreżyserował Jan Komasa („Miasto 44”, „Sala samobójców”). Onieśmiela, uzależnia, oślepia – jak jeszcze działa błysk fleszy? Odpowiedzi dostarczają Mary i Jan Komasa
w teledysku do piosenki „Lost me”. Teledysk ma formę krótkiej etiudy filmowej.
Za zdjęcia odpowiedzialny jest Piotr Sobociński. Utwór „Lost me” pochodzi z albumu „Mary Komasa”, który ukazał się 23 marca 2015 roku. To właśnie repertuar z tej płyty artystka zaprezentuje podczas koncertu w letnim pawilonie.

 

Serdecznie zapraszamy na koncert Mary Komasy w Stacji Mercedes.

Mary Komasa – „Lost me”:

Mary Komasa – „City of my dreams”: