Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2.

To już ostatnia część ekranizacji bestsellerowej trylogii autorstwa amerykańskiej pisarki Suzanne Collins. Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) i jej  Peeta Mellark (Josh Hutcherson) wraz z buntownikami próbują stawić czoła Kapitolowi i wygrać wojnę domową. 
W Stanach druga część uzyskała znacznie więcej zwolenników, niż nieco chaotyczna i zbyt patetyczna część pierwsza. Mamy nadzieję, że lepsze oceny odzwierciedlają to, co zobaczymy na ekranie. 
Przekonamy się w tym tygodniu!

 


Slow West

Michael Fassbender w bajkowym klimacie Wesa Andersona - to jest to, na co czekamy najbardziej!
Slow West to brawurowe i zaskakujące połączenie stylowego westernu z pełną humoru poetycką opowieścią o młodzieńczej miłości. 
Slow West zdobył uznanie za Oceanem i podbił zarówno serca publiczności, jak i krytyków, a do naszych kin trafi już 20 listopada. Nie możemy się doczekać ;)

 

 

Nad morzem

Trudno niezauważyć, że w kinach pojawi się niedługo film scenarisza i reżyserii Angeliny Jolie-Pitt, ponieważ wiszące niemalże wszędzie plakaty bardzo wyraźnie podkreślają osoby w ów film zaangażowane. 
Scenariusz: Angelina Jolie-Pitt. Reżyseria: Angelina Jolie-Pitt. Obsada: Angelina Jollie-Pitt, Brad Pitt. 
Muzyka:... Nie no, bez przesady, muzykę skomponował już Gabriel Yared;)
Wybierzecie się?

 Victoria

Intrygujący plakat i ciekawy trailer. Victoria ma być opowieścią o zakamarkach Berlina, w które lepiej się nie zapuszczać samemu w nocy. 
Czy współczesny film gangsterski okaże się tajemniczą i wciągającą opowieścią z historią Berlina w tle, czy nudnym, przewidywalnym filmem o porachunkach między młodzieżą? Cóż, przekonajmy się.

 

 

Parking.

"Na jednym miejscu nikt nie może parkować to tam Légiós zakopuje martwe ptaki. Imre za wszelką cenę chce tam postawić swojego Forda Mustanga" - trafiliśmy na dokładnie taki opis filmu. I chyba nic już dodawać nie trzeba. Idziemy! :)

 Perłowy guzik

Niezwykle poetycki film Patricio Guzmána. To dokumentalna podróż od czasów kolonialnych do dyktatury Augusto Pinocheta, od eksterminacji rdzennej ludności Patagonii do brutalnego zabójstwa przeciwników politycznych chilijskiego reżimu. Trailer - magiczny, wciągający, czarujący kolorami i melancholijnymi kadrami. 
Warto zobaczyć!

 
Bez granic

Irański dramat opowiadający o przekraczaniu różnych barier i otwartości na inność. Czy wszystkie granice da się rzeczywiście zniwelować? Czy da się znaleźć nić porozumienia między skrajnie różnymi osobami? 
W obecnych czasach - pozycja obowiązkowa.