Living Room jest eksperymentalną przestrzenią przy ulicy Dobrej 14/16 w Warszawie, prowadzoną i zamieszkiwaną przez szwajcarskich artystów – Lou Masduraud i Antoine’a Belliniego – których działania możemy śledzić wirtualnie na stronie http://living-room.space/

Organizatorzy: Centrum Sztuki Współczesnej 


Living Room to projekt, który został pomyślany jako kolektywne doświadczenie sytuacji. Zainicjowany przez Lou Masduraud oraz Antoine’a Belliniego stanowi próbę zatarcia granic między przestrzenią galeryjną, miejscem pracy, mieszkaniem a przestrzenią publiczną.

Pomieszczenie przy ul. Dobrej 14/16 na cały lipiec staje się miejscem codziennego życia, spotkań, dyskusji, interwencji czy innych form działalności polskich i zagranicznych artystów sztuk wizualnych, choreografów, muzyków, kuratorów, filmowców czy poetów.

Projekt odnosi się do idei sztuki jako praktyki, która stoi w opozycji do wystawy jako medium prezentacji i odbioru. W Living Room funkcja widza zostaje w zasadzie zawieszona na rzecz uczestnictwa. Głównym celem jest doświadczenie półprywatnej i otwartej sytuacji, a także badanie potencjału tkwiącego w praktykach artystycznych tworzonych bez intencji publicznej prezentacji.

W odwołaniu do twórczości muzycznej Masduraud i Belliniego oraz ich zainteresowania czasem prób, możemy postrzegać to kolektywne doświadczenie w kategoriach życia potocznego, i jeżeli jesteśmy gotowi zaakceptować performans poza reprezentacją, wtedy w Living Room dostrzeżemy prywatny performans rozciągnięty na cały miesiąc.

 

Kiedy? 13 Lipca - 27 Lipca

Gdzie? Warszawa, Dobra 14/16

 

UCZESTNICY: Lou Masduraud, Antoine Bellini, Agnieszka Sosnowska & Marion Aeschlimann, Alex Baczyński-Jenkins, Sacha Beraud, Enrico Boccioletti, Costenza Candeloro, Asiadé Cirlini, Norbert Delman, Marianna Dobkowska, Camille Dumond, Loup Gangloff, Marion Goix, Edyta Jarząb,Tomasz Kowalski, Lutto Lento, Ramona Nagabczyńska, Jeremy Piningre, Romain Rampillon, Paweł Sakowicz, Alice Van Biesbroeck

---
Lou Masduraud (*1990) przez 10 lat kształciła się w Narodowym Konserwatorium w Montpellier, w 2012 roku otrzymała dyplom DNAP (Narodowy Dyplom Sztuk Plastycznych) w Narodowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Lyonie zaś w 2014 otrzymała tytuł magisterski HES-SO (Uniwersytetu Nauk Stosowanych i Sztuk Szwajcarii Zachodniej) z wyróżnieniem w Wyższej Szkole Sztuki i Designu w Genewie. Poświęca się kreowaniu rzeźb dźwiękowych, instalacji, urządzeń performatywnych, sytuacji, kompozycji, pism, postaw, intensywności, przewodzeń.

Antoine Bellini jest artystą i muzykiem, wykształcenie zdobywał na własną rękę. Od roku 2012 współpracuje z Lou Masduraud, jest członkiem projektu muzycznego La société étrange.

Masduraud I Bellini wspólnie pokazywali swoje prace w Centre d'Art Plastique w Saint Fons (2013), Palais de Tokyo w Paryżu, na festiwalu .perf w Genewie, w CNAC MAGASIN w Grenoble (2014), w Kunstmuseum w Lucernie, w teatrze TU w Genewie (2015) oraz w La BF15 w Lyonie (2016).

Rezydencja jest realizowana dzięki finansowemu wsparciu Szwajcarskiej Fundacji dla Kultury Pro Helvetia oraz Miasta Stołecznego Warszawa.
Partner projektu: Klub Dobra