Dziś w Centrum Technologii Audiowizualnych rozpoczęły się warsztaty „Augmented space creation” będące częścią wydarzenia. Warsztaty potrwają do czwartku 19 listopada, a prowadzi je artysta multimedialny z
Berlina - Stanislav Glazov. Uczestnicy poznają tajniki tworzenia wirtualnego studia telewizyjnego i realizacji z aktorami na żywo. 

 

 

Główne wydarzenie NML to koncerty znakomitych artystów z Europy, w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni studia filmowego Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. Gwiazdą wieczoru będzie Biosphere – legendarny, norweski architekt dźwięku. Wystąpią również: PRCDRL, NTVZM, PTR1 i Odaibe. Wizualizacje na koncertach NTVZM oraz PTR1 zapewni berlińskie Licht.Pfad STUDIO.

 Co ciekawe, pseudonim Biosphere (Geir Jenssen) pochodzi od nazwy stacji Biosphere 2 Space Station Project, zamkniętego szklanego budynku w kształcie kuli, zbudowanego na pustyni w Arizonie, w której badano możliwość stworzenia samowystarczalnej stacji kosmicznej. Przez kilka lat żyło tam kilka rodzin, całkowicie odciętych od środowiska naturalnego!

 

 

Nie zabraknie też doświadczeń wzrokowych, których dostarczy m.in. LICHT PFAD, studio specjalizujące się w interaktywnych instalacjach i wizualizacjach generatywnych. 

 

Gotowi na ekstremalne doznania? ;)|| Tekst: Ola Pakieła / materiały promocyjne