Cykl "Seks w Ogrodzie (Powszechnym)" to cotygodniowe rozmowy o seksualności w rozmaitych jej kontekstach: nie tylko "technicznych", czyli o tym, jak nasza seksualność funkcjonuje, jakie są związane z nią typowe problemy, wyzwania czy ograniczenia, ale także socjologicznych, filozoficznych i kulturoznawczych. 

Spotkania zaczynamy rozmowa z berlińską didżejką Ipek o "seksie multi-kulti". Tłem dla rozmowy będzie nie tylko obecny kryzys migracyjny i towarzyszący mu lęk przed uchodźcami. Rozmowa dotyczyć będzie przede wszystkim kwestii seksualności z perspektywy kraju, w którym od dziesięcioleci współżyją ze sobą rozmaite kultury, religie, czego świetnym przykładem jest berlińska dzielnica Kreuzberg, gdzie obok siebie żyją od lat w zgodzie imigranci, hipsterzy, społeczność LGBTQ, anarchiści i turyści. 

Po spotkaniu DJ Ipek zagra energetyzujący set, żebyśmy przez chwilę mogli poczuć atmosferę Kreuzberga na Pradze.

Spotkania poprowadzi Przemysław Pilarski, scenarzysta i dramaturg, współautor (z seksuologiem Andrzejem Gryżewskim) książki "Jak facet z facetem" (Warszawa 2016).

OGRÓD POWSZECHNY to wspólna inicjatywa Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie, Goethe-Institut i Fundacji Strefa WolnoSłowa. To ogród społecznościowy oraz przestrzeń na działania artystyczne.To miejsce wymiany wiedzy, doświadczeń i umiejętności. Miejsce dyskusji i działania.

źródło: Fundacja Strefa WolnoSłowa