Przedsmak festiwalowych atrakcji będzie można poczuć już sobotę  10 września. We wrocławskich miejscach przyjaznych dzieciom będziemy oglądać krótkie metraże z całego świata. Porozmawiamy o wspólnym podróżowaniu z najmłodszymi i zaprosimy na warsztaty i zabawy ruchowe. Miejsca, które biorą udział w akcji znajdziecie tutaj

Od 17 do 25 września młodzi i najmłodsi będą mogli oglądać ponad 50 produkcji i pełno, i krótkometrażowych z całego świata. Spośród nich osiem filmów stanie w szranki o tytuł tego najlepszego. Wśród festiwalowych hitów znajdą się m.in. dwa filmy prosto z tegorocznego Berlinale, pokazywane w sekcji Genaration: film otwarcia – Sonia – ekranizacja znanej polskim czytelnikom książki Sonia śpi gdzie indziej Piji Lindenbaum oraz Wielka wyprawa Molly – animacja o dzielnej Molly, wyruszającej w podróż na magiczną, smoczą wyspę. Na ekranie pojawi się tegoroczny kandydat do Oscara ze Studia Ghibli – Marnie, przyjaciółka ze snów. Przypomnimy także inne tytuły słynnego, japońskiego studia: od uwielbianego przez najmłodszych Mojego sąsiada Totoro, po zdobywcę Oscara, historię dla trochę starszych widzów – Spirited Away: W krainie bogów. W ramach przeglądu sekcji narodowych tegoroczne Kino Dzieci wyrusza w podróż po francuskiej kinematografii i zaprezentuje niemal jej stuletnią historię. Na ekrany zawita klasyka, jak Podróż na Księżyc Georgesa Mélièsa, której towarzyszyć będzie muzyka na żywo, przez filmy ze znanego na całym świecie studia animacji Folimage, po Adamę – historię 12-letniego chłopca, który wyrusza w podróż po Europie doby I wojny światowej.

 

Kino dla dzieci. Festiwal

 

Wspaniale zapowiadają się zestawy filmów krótkometrażowych, w których prezentujemy animacje i filmy aktorskie z całego świata, nagradzane na międzynarodowych festiwalach. Pokażemy m.in. czeskie Mitopolis (reż. Alexandra Hetmerová), Wygląd Susann Hoffmann, czy Nowy gatunek (reż. Kateřina Karhánková), w którym wyobraźnia dzieci i ciekawość świata zawstydzą niejednego dorosłego. Spośród blisko 20 filmów, najmłodsi widzowie wybiorą swojego ulubionego bohatera. 

Jakie atrakcje jeszcze przed nami? W festiwalowe soboty i niedziele po wybranych seansach spotkamy się z podróżującymi rodzinami, które opowiedzą nam o swoich wyprawach.  Podczas festiwalu odbędzie się premiera Kacperiady – serialu opartego na bestsellerowych opowiadaniach Grzegorza Kasdepke. W weekendy zapraszamy do holu kina, gdzie prowadzeni przez motyw festiwalu, czyli podróże, będziemy mogli tworzyć własne małe dzieła sztuki. Zainaugurujemy także nowy sezon znanego Wam cyklu „O filmie się rozmawia”, zaprosimy do księgarni Tajne Komplety, gdzie do kupienia będą na DVD największe filmowe hity 2. FF Kino Dzieci. Festiwal zamkniemy koncertem Jerza Igora. Muzycy zagrają kompozycje przygotowane specjalnie na pokaz wybranych krótkich metraży. A po seansie mali widzowie będą mogli dotknąć, popróbować i zagrać, co im dusza zaśpiewa. A to ciągle tylko fragment tego, co czeka nas we wrześniu!

Zabierzecie się z nami w tę małą, dużą podróż filmową? Liczymy na to!

Bilety do kupienia od dziś w kasach i na www.kinonh.pl