1. Drukarka 3D

Drukarki 3D dopiero zaczynają podbijać świat, jeszcze mnóstwo niespodzianek przed nami. Zwykły druk 3D jest już dla nas normą, jednak czeka nas wiele nowości na rynku. Drukowanie 3D jedzenia to jeden z ostatnich wynalazków. Omijając kwestię fashion, drukowane jedzenie znajdzie wiele zastosowań, np. jedzenie dla osób mających problemy z przełykiem czy dla żołnierzy podczas misji. Drugą, najistotniejszą (na dzień dzisiejszy!) funkcją drukarek 3D to pomoc medyczna. Dentystyka, protetyka, chirurgia, transplantologia (druk narządów do przeszczepu), a także ćwiczenia do trudnych operacji (drukowanie modelu chorego narządu i przećwiczenie skomplikowanych czynności operacyjnych) to czynności, które już są stosowane przez lekarzy. Wykorzystanie druku przestrzennego będzie oferowało poprawę jakości życia wielu ludziom, a my czekamy na dalszy rozwój tego wynalazku.

  1. Ebooki i e-papier

Ebook, choć nie jest wynalazkiem nowym, to z roku na rok podnosi swoją popularność. Ci którzy kochają czytać wiedzą jak bardzo przydatnym urządzeniem jest plastikowa książka zdolna pomieścić naszą całą bibliotekę, której nigdy byśmy nie wnieśli na pokład samolotu czy plażę. Czym jest Ebook dokładnie? To książka elektroniczna, której treść zapisana jest w formie cyfrowej. Jej odczytanie jest możliwe na urządzeniach komputerowych takich jak czytniki książek elektronicznych (e-czytniki), komputery, palmtopy, tablety czy telefony komórkowe typu smartfon. Ebooki stanowią wierne odwzorowanie wersji papierowej książki. Posiadają okładkę, spis treści, ilustracje czy inne elementy  zawarte w oryginalnej wersji. W ebooku, w odróżnieniu od książki w wersji papierowej, można zmieniać wielkość i rodzaj czcionki, tło i formatowanie tekstu. W zależności od czytnika, którym dysponujemy, można w tekście również wyszukiwać strony i pojedyncze słowa, dodawać zakładki i wpisywać notatki do tekstu. 

  1. Samsung Galaxy A5

Milenialsi to grupa szczególnie wrażliwa na stosunek jakości produktu do jego ceny. Jednocześnie jest to grupa odbiorców wyjątkowo istotna dla wielu marek. Dlatego też Samsung przygotował smartfon dedykowany specjalnie dla pokolenia Y. 

Chcąc jeszcze lepiej spełniać oczekiwania swoich docelowych odbiorców zaprezentował model Galaxy A5, który skupia w sobie wszystkie najważniejsze cechy na jakie zwracają uwagę młodzi i wymagający odbiorcy. 

Doskonały aparat generujący jasne i ostre zdjęcia to pierwsze na co przychodzi nam zwrócić uwagę w tym modelu. Zarówno przedni jak i tylny aparat urządzenia, wyposażono w obiektywy o jasności f/1.9, który pozwala konkurować jakością z topowymi modelami smartfonów dostępnych na rynku. 13 Megapixeli głównej kamery zapewni nam doskonałą jakość zdjęć jak i filmów, które możemy nagrywać w jakości Full HD przy 30 klatkach na sekundę. Frontowa kamera o matrycy 5 Megapixeli gwarantuje nam selfie, które z pewnością będą podbijać serca naszych followersów. 

Na szybkie ładowanie, do tej pory dostępne tylko we flagowych modelach znalazło miejsce również tutaj. Teraz 3% na pasku baterii to już nie problem. Wysokopojemnościowa bateria (2900 mAh) wspiera szybkie ładowanie, które nie zatrzyma nas na długo przy gniazdku (od zera do 50% w zaledwie 33 minuty).

To, że na naszym smartfonie wykonujemy jednocześnie kilka różnych czynności, jak oglądanie YouTube, pisanie wiadomości, przeglądanie Instagramu czy czytanie newsów, nie jest czymś nadzwyczajnym. W końcu Milenialsi to pokolenie multizadaniowe, zdolne do prowadzenia kilku czynności jednocześnie. Taki też jest Galaxy A5. Wydajność w grach i aplikacjach zapewnia nam ośmiordzeniowy procesor, a szybkie i płynne poruszanie się w Intenecie LTE kategorii 6.

Kawiarniane życie pokolenia Y również nie jest wyzwaniem dla nowego Samunga. Gdyby zdarzyło nam się zostawić na chwilę nasz telefon na stoliku przy kawie, możemy być spokojni o bezpieczeństwo naszych danych, dzięki czytnikowi linii papilarnych. Co prawda przed kradzieżą telefon sam się nie obroni, ale nasze smsy, zdjęcia i dane, są już zupełnie bezpieczne. 

Dowiedz się więcej o nowym Samsung Galaxy A5

  1. Wina dopasowujące się do Ciebie

Sklep 94wines to innowacyjny pomysł przygotowany specjalnie dla miłośników win. Witryna jest wyposażona w test preferencji, którego wynikiem jest propozycja 3 win dopasowanych dla Ciebie, według Twojego gustu i smaku. Na butelkach zamiast nazwy producenta lub regionu skąd pochodzą owoce, widnieją jedynie cyfry lub liczby, które odpowiadają numerowi ID zamawiającego.

  1. Qui Qui

Qui Qui, to aplikacja, która jest jeszcze w trakcie testów. Jeśli projekt się sprawdzi i będzie możliwy do wprowadzenia w życie, może uratować nie jedno życie. W przypadku nagłego zdarzenia czy wypadku, w którym będziesz potrzebować pomocy medycznej będziesz mógł za pomocą smartfona, wezwać na pomoc automatycznego drona, który dostarczy do Ciebie niezbędne elementy apteczki. Całość (lot drona + leki) kosztuje 100$ plus elementy apteczki. Jednak zważając na fakt, że w sytuacji zagrożenia pieniądze są ostatnią rzeczą, nie patrzy się na jej koszty.

  1. Scribble


Scribble to długopis dla wszystkich twórców. Wielobarwny, przyszłościowy, prosty w użyciu, dzięki któremu możesz programować i w czasie rzeczywistym zmieniać barwę w swoim projekcie! W długopisie jest wbudowany elektroniczny skaner, za pomocą którego urządzenie odczytuje kolor z materiału, do którego jest przyłożone, a po paru sekundach możesz pisać w tym samym kolorze! Do tego wszystkiego warto dodać, że długopis jest kompatybilny z Photoshopem i Corelem, więc… drodzy graficy musicie go mieć!

  1. Elektryczne samochody

Samochody elektryczne to jedno z największych odkryć naszych czasów. Powoli wyczerpują się naturalne źródła energii, a z roku na rok wzrasta konieczność dbania o środowisko naturalne. Samochody elektryczne mają nam pomóc w obniżeniu kosztów pobierania energii i eksploatacji. Do tego ich utrzymanie jest dużo tańsze, nie trzeba wymieniać olejów, nie emitują dwutlenku węgla, są ciche podczas jazdy. Co prawda, w Polsce nie są jeszcze tak popularne, ale np. w Skandynawii samochody elektryczne to norma. W Norwegii kierowcy takich samochodów mogą bezpłatnie korzystać z autostrad i nie płacą za parkowanie w centrum miasta.

 

Artukuł powstał dzięki firmie SAMSUNG, producentowi Samsung Galaxy A5