PROGRESSteron to pierwsze i jak do tej pory największe tego typu wydarzenie dla kobiet w Polsce. Wszystkie warsztaty psychoedukacyjne festiwalu spełniają wymogi Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Organizatorzy już od 13 lat dbają o renomę festiwalu i wysoką jakość oferowanych warsztatów dając tym samym uczestniczkom szanse na poszerzenie świadomości oraz doświadczenie fascynującej przygody rozwojowej na różnych poziomach. W ramach kolejnych edycji PROGRESSteronu odbyło się  już 20 000 warsztatów zorganizowanych przez Dojrzewalnię Róż i jej partnerów. Dotychczas wzięło w nich udział ponad 90 tys. osób.

W tegorocznej warszawskiej edycji uczestniczki będą mogły między innymi dowiedzieć się jak odnaleźć wewnętrzną moc i poczucie bezpieczeństwa, wzmocnić poczucie własnej wartości i zadbać o ważne relacje w ich życiu. Dodatkowo te z kobiet które interesują się zdrowym stylem życia znajdą dla siebie warsztaty kuchni wegańskiej, dowiedzą się jak świadomie używać kosmetyków czy zadbać o formę. Będą miały także okazję zastanowić się nad swoją pracą marzeń i cieszyć się twórczymi inspiracjami w życiu. Dodatkowo 8 Października organizatorzy zapraszają na mini-konferencję o finansach w kobiecym wydaniu pod tytułem Kobiety do kasy, która odbędzie się w Ośrodku Kultury Ochoty OKO. 

Oprócz kameralnych spotkań w kobiecym gronie, organizatorzy oferują także sesje indywidualne, które odbędą się poza oficjalnym miejscem festiwalu oraz spotkania on-line.

Motywem przewodnim 34 edycji Festiwalu jest: WOLNOŚĆ. Wolność rozumiana jako fundamentalne prawo człowieka do podejmowania niezależnych decyzji, wolność wyboru własnej ścieżki w zakresie działań społecznych, kulturalnych, rozwojowych, zawodowych. Wolność rozumiana również jako odpowiedzialność za innych – rodzinę, współpracowników, podwładnych. Tej jesieni uczestniczki festiwalu będą wspólnie uwalniać: emocje, radość, moc, pieniądze, zdrowie i miłość: #‎uwolnijradość#‎uwolnijemocje #‎uwolnijgłowę #‎uwolnijblokady

Za główny walor Festiwalu uznajemy to, że ma moc przyciągania kobiet - uaktywnia je, inspiruje
i wspiera, pokazując różne możliwości na pełne zaangażowanie się w życie –
mówi Ewa Tyralik, Szefowa ogólnopolska PROGRESSteronu. Jesteśmy absolutnie pewne, że PROGRESSteron ma ogromny potencjał wpływania na świadomość kobiet i jakość ich życia. Chcemy inspirować kobiety do korzystania z własnych zasobów wewnętrznych takich jak intuicja, empatia, kobieca siła
i wykorzystywania tego potencjału w naturalny i dostępny kobietom sposób.

Oprócz Warszawy, festiwal Progressteron organizowany jest także w 4 innych miastach w Polsce – Łodzi (4-6.11), Poznaniu (24-25.09 i 30.09 – 02.10), Wrocławiu (08-09.10 i 14-16.10) i Trójmieście (13-16.10) Organizatorzy przewidują że weźmie w nich udział  w sumie około 1000 osób.

W tym roku hasłem przewodnim festiwalu jest Wolność rozumiana jako prawo do podejmowania niezależnych decyzji. W ramach festiwalu kobiety będą miały możliwość wzięcia udział w kilkudziesięciu warsztatach, które odbędą się 5-6 oraz 19-20 listopada 2016 w Ośrodku Kultury Ochoty OKO, przy ulicy Grójeckiej 75 w Warszawie. Na warsztaty można TUTAJ.