Centrum Artystyczne Lubelska

Centrum Artystyczne Lubelska
Konopacka 6
Warszawa

Centrum Lubelska 30/32 to partnerstwo organizacji pozarządowych: Komuny// Warszawa, Pedagogów Teatru, Sztuki Nowej i Studium Teatralnego.

Centrum Artystyczne Lubelska 30/32 mieści się w poprzemysłowej, przedwojennej kamienicy na ulicy Lubelskiej 30/32 na Kamionku, w pobliżu Dworca Wschodniego. To wyjątkowa przestrzeń w skali całego miasta. Swe miejsca pracy i prezentacji ma tu kilkadziesiąt podmiotów kulturalnych: kilka niezależnych teatrów, pracowanie malarskie i rzeźbiarskie, studia grafiki i dizajnu, komercyjne miejsca sprzedaży sztuki i prywatna szkoła aktorska. 

Tak szeroko zakrojone działania są możliwe dzięki przyjaznej polityce dzielnicy Praga Południe (program „Artystyczna Skaryszewska”) oraz miejskiego Biura Kultury, wspierającego działania rezydujących tu podmiotów, a także dzięki rewitalizacyjnym działaniom prowadzonym przez władze miasta po lewej stronie Wisły.

Aby wzmocnić potencjał tego niezwykłego miejsca, grupa czterech podmiotów: Komuna// Warszawa, Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, Studium Teatralne i Sztuka Nową powołała „Centrum Artystyczne Lubelska 30/32” – wieloaspektową przestrzeń artystyczno-edukacyjną z bardzo szeroką ofertą kulturalną: dla dzieci, młodzieży, młodych i dojrzałych, dla początkujących teatromanów i zaawansowanej w poszukiwaniach publiczności. 

Wspólne działania to nie tylko dzielenie się ludźmi, sprzętem, miejscem, wiedzą, pomysłami, ale i coraz lepsza i pełniejsza oferta dla mieszkańców i przyjezdnych, wyróżniająca się pod względem autorskich metod pracy teatralnej i warsztatowej.

Dodaj wydarzenie