Wrzenie Świata

Wrzenie Świata
Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego 7
Warszawa, 00-362

Wrzenie Świata to księgarnia z literaturą non-fiction otwarta we wrześniu 2010 roku przez Fundację Instytut Reportażu. Bardzo szybko Wrzenie stało się centrum kultury dokumentalnej. Zorganizowaliśmy setki spotkań autorskich, pokazów fotograficznych i filmowych, debat o problemach współczesnego świata. To tutaj miały swoje premiery takie książki jak "Biała Maria" Hanny Krall, "Zrób sobie raj" Mariusza Szczygła, "Dzisiaj narysujemy śmierć" Wojciecha Tochmana, "Farby wodne" Lidii Ostałowskiej, "Wypalanie traw" Wojciecha Jagielskiego, "Miedzianka. Historia znikania" Filipa Springera, "Ksiądz paradoks. Biografia księdza Jana Twardowskiego" Magdaleny Grzebałkowskiej i wiele innych. 

Wrzenie Świata to przede wszystkim księgarnia, jednak można się u nas również napić kawy, wina, soku ze świeżych owoców, zjeść sernik lub kanapkę z mozzarellą. 

W weekendy zapraszamy na duże śniadania w formie bufetu otwartego JESZ, ILE CHCESZ - w każdą sobotę i niedzielę od 10 do 13.

Dzięki lokalizacji na tyłach Nowego Światu, na kameralnej uliczce Gałczyńskiego, można u nas odetchnąć od zgiełku miasta - zimą na parapetach pod kocem, latem na czerwonym leżaku w naszym ogródku. 

A najmilej jest, gdy wpadnie się do Wrzenia Świata, poczytać książkę przy filiżance kawy, a przy okazji spotka się ulubionego reportera... 

Świat wrze na Gałczyńskiego 7 - codziennie i bez fikcji!

Informacje o wydarzeniach znajdziesz na stronie Instytutu Reportażu WWW.instytutR.pl oraz na ulotkach we Wrzeniu Świata. 

Dotrzesz do nas od ulicy Foksal oraz Ordynackiej, a także z Nowego Światu przez bramy 44, 48 i 52.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 9 do 22, w soboty i w niedziele od 10 do 22. 

Świat wrze na Gałczyńskiego 7!

Dodaj wydarzenie