Teatr XL

Teatr XL
Plac Hallera 5 lok.10 a
Warszawa, 03-464

TEATR XL podejmuje ISTOTNE SPOŁECZNIE TEMATY w SATYRYCZNY I BEZKOMPROMISOWY SPOSÓB.
O wyjątkowy poziom, niebanalnej rozrywki dba od 2012 roku. 28 listopada 2019 roku będzie miało miejsce Wielkie Otwarcie Sezonu TEATR XL w nowej siedzibie TU MI WOLNO na Placu Hallera 5 lok. 10a w Warszawie. TEATR XL łamie stereotypowe wyobrażenie przestrzeni teatralnej, ogranicza scenografię do symbolicznej, ale kładzie nacisk na relacje aktor - widz. Teatr współpracuje z ośrodkami teatralnymi na całym świecie m.in. z Crearc we Francji, Teatrem Litensky w Omsku, Performing Arts at PUC w Rio de Janeiro, Instituto Teatrale Europeo w Rzymie, celem nieustannego rozwoju artystów, wymiany myśli i poszukiwań twórczych.

Jako jedyny teatr w Polsce zajmuje się również spektaklami realizowanymi metodą Teatru Forum, podczas których odpowiednio poprowadzony widz, przekształca się w aktywnego uczestnika i współtwórcę spektaklu, co w założeniu TF jest społecznie wyzwalające. Przy TEATRZE XL działa XS w XL Teatr, który jest ogniskiem teatralnym dla dzieci i młodzieży.

Inspirowaliśmy i robimy to dalej, wybierając na swoje siedziby miejsca niekojarzone z teatrem jak Państwowe Muzeum Etnograficzne (sezon 2013/2014) , Stadion Narodowy (sezony 2014/15, 2015/16, 2016/2017) czy słynny klub Niebo (sezon 2017/18, 2018/2019). W kolejnych sezonach zobaczycie nas w miejscu, które jest odpowiedzią w myśleniu o realizacji potrzeb, które ma każdy z nas - TU MI WOLNO.

TU MI WOLNO przy Placu Hallera 5 na warszawkiej Pradze to połączenie kawiarni z księgozbiorem i przestrzenią teatralną w jednym. Nasze motto: TU MI WOLNO: na kawę, sztukę i strawę!

To jedyne takie miejsce, gdzie kawa smakuje inspiracją, a teatr i spotkania z artystami stają się przyjemną codziennością.

Kasa otwarta na godzinę przed każdym spektaklem.
Rezerwacje i przedsprzedaż: rezerwacje.teatrxl@teatrxl.com | tel. 500 261 813
Istnieje możliwość zamówienia spektaklu przez firmy.

Dodaj wydarzenie