Shakti Szkoła Jogi

Shakti Szkoła Jogi
ul. Lwowska 17/19
Warszawa, 00-667

Shakti Szkoła Jogi, założona w styczniu 2013 roku, jest dynamicznie rozwijającym się przedsięwzięciem mającym na celu propagowanie jogi w kontekście całościowego zdrowia człowieka. Szkoła angażuje grupę dyplomowanych nauczycieli, którzy z pasją i zaangażowaniem propagują jogę i zdrowy styl życia.

Założycielką szkoły jest Agnieszka Dołengiewicz, nauczycielka z ponad 15-letnim doświadczeniem w praktyce jogi, absolwentka warsztatów w Polsce i za granicą oraz kursów w Instytucie BKS Iyengara w Indiach. Przez trzy lata mieszkała w aszramie w Indiach, gdzie pod okiem mistrza Sri Sadguru Janglidasa Maharadża uczyła się medytacji.

Do grona założycieli należy również Katarzyna Markowska, nauczycielka hatha jogi, uczennica Konrada Kocota, Grzegorza Nieściera i Katarzyny Pilorz.

Zespół nauczycielski Shakti od początku tworzy też Joanna Kołyszko Tomasik, która swoją praktyką i dobrą energią wspiera każde działanie szkoły. W miarę rozwoju do naszego grona dołączali: Dorota Kobos, Radek Rychlik, Hubert Suder, Tomasz Pyrzewicz i Janusz Dąbrowski – dyplomowani, doświadczeni nauczyciele, którzy na bieżąco poszerzają swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach w Polsce i za granicą.

W Shakti uczymy jogi według metody Gurujiego BKS Iyengara. Jest to nurt hatha jogi oparty na praktyce asan czyli na pracy z ciałem. Wykonywanie asan przyczynia się do pobudzenia świadomości ciała i wzmocnienia zdrowia na poziomie fizycznym i psychicznym, uczy koncentracji, sposobów oczyszczania umysłu i usuwania z organizmu niepotrzebnych stresów i zagrożeń chorobowych. Dzięki asanom ciało staje się mocne i sprężyste, a umysł oczyszcza się z natłoku myśli i uspokaja się.

Prowadzimy grupy dla osób początkujących, podczas których proponujemy łatwe do wykonania i szczegółowo omawiane pozycje, mające przyczynić się do polepszenia zdrowia naszych klientów. Osobom z większym doświadczeniem w jodze oferujemy zajęcia ogólne, mające na celu pogłębianie praktyki i wiedzy na temat trudniejszych pozycji, głównie odwróconych, pomagających sterować ludzką siłą witalną. Dużym zainteresowaniem cieszą się również zajęcia „joga dla kręgosłupa”, przeznaczone dla osób mających problemy w obszarze kręgosłupa, wynikających głównie z niezdrowego stylu życia. Są to ćwiczenia wzmacniające kręgosłup, z pogranicza jogi i fizjoterapii. Podczas tych sesji uczniowie korzystają z różnych sprzętów pomocniczych. Wiele osób podkreśla, że po zajęciach czują się lepiej, a dobre samopoczucie zachęca do dalszej, regularnej praktyki. Oprócz tego, dla osób preferujących dynamiczne ćwiczenia proponujemy jogę funkcjonalną i vinjasę czyli płynne, szybkie przechodzenie z pozycji do pozycji. Obecnie jest to rozpowszechniona i bardzo lubiana forma jogi.

Oprócz regularnych zajęć w szkole organizujemy również wyjazdy i wyprawy z jogą w Polsce, Europie i do Indii. “Joga w Indiach” to wyjazdy mające charakter warsztatowo-kulturoznawczy, często łączące się z pobytami w aszramach, gdzie uczymy się medytacji.

W szkole panuje przyjazna, miła atmosfera, którą zawdzięczamy zarówno naszym uczniom, jak i niepowtarzalnej specyfice tego miejsca: szkoła znajduje się w pięknej, zabytkowej kamienicy w centrum Warszawy, na wysokim, przestronnym, pachnącym drewnem poddaszu. Kamienica przy ul. Lwowskiej 17 jest jednym z najbardziej stylowych miejsc w Warszawie. Posiadamy dwie piękne sale z jasnym parkietem i dużymi oknami. Do ćwiczeń wykorzystujemy drabinki i inne pomoce ułatwiające pracę w asanach.

Naszym głównym celem jest propagowanie jogi w celu podnoszenia poziomu zdrowia naszych klientów oraz szerzenie idei zdrowego stylu życia, opartego na trzech przesłankach: pozytywnym myśleniu, radości życia i szacunku do drugiego człowieka.

Pragniemy, by nasi klienci, tak samo jak my, cieszyli się dobrą atmosferą panującą w szkole i czerpali radość i energię z prowadzonych tu zajęć. Prowadzimy tę szkołę z pasją, sercem i przekonaniem!

Zapraszamy!

Dodaj wydarzenie