Eksperymenty Naukowe - Warsztaty kreatywne dla dzieci

Eksperymenty Naukowe - Warsztaty kreatywne dla dzieci

Start: 9 stycznia 2015 11:00
Koniec: 9 stycznia 2015 20:00

Najbliższe zajęcia 9 stycznia. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu w Sztuce Umiaru na ul. Tarczyńskiej 5/9 (Ochota).

09.01.2016 g.11.00
Gazowy Świat

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym czy powietrze aby na pewno istnieje i czy są na to jakieś dowody? Na tych warsztatach zbadamy większość gazów znajdujących się w powietrzu. Czy są łatwe sposoby na wytworzenie niektórych z nich? Czas się przekonać!

Formularz zgłoszeniowy oraz program zajęć na rok 2015/2016 na stronie.

http://sztukaumiaru.pl/dla-dzieci/warsztaty-fun-univeristy/

--------------------------------------------------------------------------------------

Koszt udziału w zajęciach: 25 zł 

Warsztaty naukowe dostosowywane są dla dzieci w grupach wiekowych od 3 do 12 roku życia. Prowadzone przez doświadczonych animatorów.

Warsztaty naukowe Funuversity to zajęcia, które pozwolą dziecku zamienić się w prawdziwego naukowca i zgłębiać najciekawsze zagadnienia nauk ścisłych jednocześnie świetnie się bawiąc. Nasze warsztaty to sposób na urozmaicenie szkolnych lekcji i zajęć w przedszkolu, a także atrakcyjne i ciekawe rozbudowanie tematu realizowanego w ramach programu nauczania.

Na każdym spotkaniu realizowany jest inny temat z różnych dziedzin nauki. Z pomocą Animatorów , dzieci wykonują różne doświadczenia samodzielnie, tak aby lepiej zrozumieć i zapamiętać omawiane zjawisko. Na zakończenie każdego ze spotkań z nauką, dzieci wykonują eksperyment-zabawkę, którą zabierają do domu.

ZABAWA – chcemy, aby nauka kojarzyła się z przyjemnością, aby stała się dla dzieci pasją a nie koniecznością. Wykonywanie naszych eksperymentów to dla Młodych Naukowców prawdziwa frajda.

NAUKA – Animatorzy starają się jak najciekawiej tłumaczyć omawiane zjawiska, dzięki czemu dzieci, bawiąc się, zdobywają wiedzę, którą zapamiętują na długo. Po każdych zajęciach dzieci zabierają do domu nawiązujący do tematu eksperyment-zabawkę, który przypomina o nowo poznanych zjawiskach i pozwala prowadzić dalsze badania nawet po skończonych warsztatach.

ROZWÓJ – Zadania na warsztatach konstruowane są tak, aby stymulować w dzieciach samodzielne, uniwersalne myślenie i poszukiwanie rozwiązań. Dzieci są zachęcane do zadawania pytań, podejmowania dyskusji oraz wyrażania własnych opinii i pomysłów.

RELACJE – Część eksperymentów na warsztatach Funuversity rozplanowywana jest tak, aby dzieci wykonywały je w parach lub grupach – dzięki temu uczą się współpracować tak, by osiągnąć wspólny, zamierzony cel. Ponad to omawiane w czasie warsztatów zjawiska a także eksperyment jaki zabierają do domu stanowią podstawę do dalszego zgłębiania tematu – przy pomocy rodziców, dziadków czy starszego rodzeństwa.

BEZPIECZEŃSTWO – Bezpieczeństwo Młodych Naukowców to dla nas sprawa pierwszorzędna, dlatego wszystkie nasze eksperymenty dokładnie testujemy, używamy wyłącznie sprawdzonych, certyfikowanych substancji i zapewniamy wszelkie środki bezpieczeństwa począwszy od apteczki i gaśnicy w każdym zestawie po fartuszki, gogle ochronne i rękawiczki dla każdego uczestnika warsztatów. Wszyscy Animatorzy Funiversity przeszli kompleksowe szkolenia BHP i Pierwszej Pomocy, które prowadzone jest przez General Protection & Safety.

Co miesiąc nowy temat warsztatów z chemii, fizyki i astronomii :)

Najlepsze filmy na kanapowego lenia
Top Gun od dziś w kinach
Piękno opuszczonych scenografii filmów...porno