PRZEZ CZWARTĄ ŚCIANĘ. DRAMAT WITKACEGO NA PŁÓTNIE.

PRZEZ CZWARTĄ ŚCIANĘ. DRAMAT WITKACEGO NA PŁÓTNIE.

Start: 2 grudnia 2015 19:00
Koniec: 2 grudnia 2015 22:00
free

2 grudnia 2015 r. razem z warszawskim Instytutem Witkacego zapraszamy Was do Officyny art&design na wernisaż pierwszej w historii wystawy dzieł plastycznych inspirowanych wyłącznie dramatami Stanisława Ignacego Witkiewicza: „Przez czwartą ścianę. Dramat Witkacego na płótnie”.
Na potrzeby wystawy pierwszy raz w dziejach recepcji dzieł Witkacego młodzi artyści stworzyli prace wyłącznie z inspiracji scenograficznymi didaskaliami do jego sztuk. Wyobraźnię pobudzały: "Kurka wodna", 'Bezimienne dzieło", "Janulka, córka Fizdejki", "Tumor Mózgowicz", "Szewcy", "Gyubal Wahazar", "Mątwa i Mister Price, czyli Bzik tropikalny". Założeniem nie było ilustrowanie tekstu. Artyści mogli wybrać dowolną technikę i punkt widzenia. Malarstwo olejne i akrylowe, kolaż, fotografia, pastel, szkic ołówkiem i animacja komputerowa to techniki, za pomocą których uchwycili Witkacowską wyobraźnię.
W wystawie weźmie udział kilkoro zaprzyjaźnionych z Officyną artystów, takich jak: Brewka, Korzeniowska, Leskier, Miszczycha i Orzechowski oraz parę nowych nazwisk, m.in. Ania Wójcik, Przemek Chudkiewicz, Monika Masłoń, Rafał Ekwiński.
Kuratelę zgodził się sprawować wybitny witkacolog Stefan Okołowicz. Marcin Steczkowski i Krzysztof Mika skomponowali oprawę muzyczną wernisażu, inspirując się dramatopisarstwem Witkacego. Aktor Filip Bobek nagrał w studiu NOISEROOM lekturę didaskaliów, żebyście mieli szansę obcować jednocześnie z dziełami plastycznymi i tekstem. W trakcie wernisażu będziecie też mieli okazję obejrzeć film Potwory Witkacego, autorstwa Klaudiusza Wesołowskiego, w którym autor podjął próbę przełożenia Witkacowskiej Czystej Formy na język animacji komputerowej.
Gorąco zapraszamy Was do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Możecie być pewni, że atrakcji tego wieczoru w naszej przestrzeni nie zabraknie! Zaczynamy o 19:00!

Najlepsze filmy na kanapowego lenia
Top Gun od dziś w kinach
Piękno opuszczonych scenografii filmów...porno