WARSZAWSKI BAL MASKOWY

WARSZAWSKI BAL MASKOWY

Start: 23 stycznia 2016 20:00
Koniec: 24 stycznia 2016 03:00
25/45

Zamarzyła nam się impreza karnawałowa z prawdziwego zdarzenia, a czy może być coś DZiKszego od… BALU MASKOWEGO?

Będzie tajemniczo, będzie intrygująco, ale przede wszystkim – bardzo tanecznie! Tego wieczoru zagrają dla Was słynni promotorzy stołecznych brzmień i tradycji, czyli:
☛ Warszawskie Combo Taneczne pod kierownictwem Janka Młynarskiego, które wpadnie do DZiKa w przerwie sesji nagraniowej do nowej płyty, więc pewnie podzieli się również świeżymi kawałkami.
☛ DJ Jakub Kozak - warszawiak z dziada pradziada, autor imprezy „Nie masz cwaniaka nad Kozaka” (podczas której puszcza publiczności, m.in. Faliszewskiego, Astona, Dymszę, Bodo, Ordonkę, Grzesiuka, Stępowskiego), członek Grupa Teatralna Warszawiaki i kolektywu Dj'skiego Panowie z Twardej.

Dress code: stroje dowolne, ale KONIECZNIE Z MASKĄ! Może być symboliczna, wykonana ręcznie z byle czego lub cała w cekinach i brylantach. Liczymy na Waszą inwencję twórczą :)

Wstęp: z maską 25 zł, bez maski 45 zł

***
WARSZAWSKIE COMBO TANECZNE:
Jan Młynarski – śpiew/gitara/bandżola/tamburyno/ Unitra Rytm-16
Piotr Zabrodzki – śpiew/banjo/bandżola/melodika
Lesław Matecki – mandolína/gitara Dobro/banjo
Anna Bojara – piła
Mateusz Waśkiewicz- gitara
Tomasz Duda – baryton sax/klarnet
Wojtek Traczyk – kontrabas

Jest ich siedmioro. Postanowili ocalić od zapomnienia piękne piosenki warszawskie, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar Warszawskiego Combo Tanecznego to w przeważającej mierze piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach.

Zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował. Szlify Warszawskie Combo Taneczne zdobywało grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach. Wzorem muzyków sprzed lat wychowali sobie swoją publiczność, a koncertując wypracowali ciekawy, trafiający do ludzi repertuar.

16 września 2014 r. wyszła debiutancka płyta Combo pt. „Przyznaj się“. Znalazło się na niej 16 piosenek głównie przedwojennych.

„Ani cepeliada orkiestry ulicznej, ani folklor miejski opakowany na nowo w stylu Szwagierkolaski. Piosenki starej Warszawy można wykonać fascynująco, śpiewając je i grając ot tak, po prostu, wystarczy brzmieniem oddać klimat lokalu rozrywkowego sprzed wojny i zgromadzić grupę muzyków, którzy tę knajpę odegrają pięknie. Janowi Emilowi Młynarskiemu, synowi Wojciecha, perkusiście jazzowemu i liderowi różnych muzycznych eskapad, ta sztuka się udała“
- Bartek Chaciński (Polityka)

http://muzyka.dziennik.pl/recenzje/artykuly/470363,warszawskie-combo-taneczne-to-kapela-wiecej-niz-podworkowa.html
http://www.polskieradio.pl/7/160/Artykul/1235318,Warszawskie-brzmienie-w-nowym-wydaniu-Warszawskie-Combo-Taneczne
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/muzyka/1591543,1,recenzja-plyty-warszawskie-combo-taneczne-przyznaj-sie.read
http://www.t-mobile-music.pl/opinie/recenzje/az-sie-chce-dostac-gazrurka,17520.html

KLIP DO PIERWSZEGO SINGLA:
https://www.youtube.com/watch?v=m9OHKFOKcl0

Jakub Kozak wywiad: http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141635,17063782,_Prawdziwy_warszawiak_musi_Syreni_Grod_szanowac__nie.html

Najlepsze filmy na kanapowego lenia
Top Gun od dziś w kinach
Piękno opuszczonych scenografii filmów...porno