Lubelskie na Święta – Świąteczny Jarmark Lubelski
Idą Święta!
W związku z tym, ruszamy ze świąteczną edycją Jarmarku - Lubelskie na Święta – Świąteczny Jarmark Lubelski. Szykujcie się na 5/12/19 grudnia oraz 23 grudnia – dzień przed Wigilią.
W każdą sobotę w godzinach 7.30-12.00 na hali przy ul. Lubartowskiej 77 odbywa się Jarmark Lubelski. Jarmarki Świąteczne przedłużamy do godziny 13.00, a ten tuż przed Wigilią odbędzie się w godzinach 10.00-18.00. Jarmark to wydarzenie, które skupia lokalnych rolników i producentów żywności, którzy sprzedają swoje ekologiczne produkty.
Jarmark Lubelski trwa już 6 rok i skupia społeczność ponad 60 wystawców, w tym rolników i rękodzielników. Co tydzień odbywa się inny Jarmark tematyczny, który szczególną uwagę poświęca tytułowemu produktowi.
Wystawcy podczas Jarmarku Świątecznego oprócz cotygodniowych produktów, przygotują też specjały świąteczne:
- makowiec,
- piernik,
- zdobione pierniczki,
- pierniczki zaparzane,
- pierniczki w różnych kształtach do dekoracji,
- uszka z pieczarkami z mąki ekologicznej,
- buraczki kiszone na barszcz,
- zakwas z buraka,
- śledzie z kurkami,
- pstrąg faszerowany,
- sum faszerowany,
- pierogi z kapustą i grzybami,
- pierogi z kaszą,
- kapusta z grochem i grzybami.
Kto wie, co jeszcze się pojawi! Będziemy informować na bieżąco