II Aukcja w Galopie w Art in House

Start: 5 października 2021 19:30
Koniec: 5 października 2021 21:00
Koń to stworzenie wręcz mityczne w kulturze świata – Ryszard III był gotowy oddać za niego swoje królestwo, a Kaligula właśnie temu zwierzęciu przyznał tytuł senatora. Zafascynowani końską dynamiką, powracamy z katalogiem II Aukcji w Galopie: przekonacie się, że to czterokopytne stworzenie potrafi przybrać formy, o których Wam się nie śniło. Licytacja już 5 października o 19:30 w Domu Aukcyjnym Art in House w Alejach Jerozolimskich 107 w Warszawie.

Temat przewodni aukcji został potraktowany przez artystów z dużą swobodą twórczą: zobaczycie w nim prace surrealistyczne, oniryczne, akademickie, streetartowe czy abstrakcyjne. Baśnie z rumakami w rolach głównych przedstawi Wam Adam Kołakowski , Józef Wilkoń, Eugeniusz Ochonko, Malwina de Brade i Andrejus Kovelinas. Realistyczne, klasyczne podejście oraz anatomiczną staranność w rysunku konia dostrzeżecie zaś na obrazach Stanisława Chomiczewskiego, Zbigniewa Kotowskiego, Dominiki Gardockiej oraz Magdaleny Muraszko-Kowalskiej.

Na wyraziste kolory, które podkreślają dynamikę końskiego galopu, zdecydowali się Bogusław Lustyk, Krzysztof i Jędrzej Jaroccy, Joanna Czubak, Sławomir Setlak; łagodność zwierzęcej natury ujawnia się z kolei w pracach Zuzanny Jankowskiej, Krystyny Khvostyk, Mikołaja Maleszy i Beata Musiał-Tomaszewska. W mitologiczną sferę ze swymi pegazami zabiorą nas Grzegorz Kufel, Marcin Zalewski, Daniel Pielucha i Wojciech Brewka.
Nie zapomnieliśmy również o miłośnikach rzeźb: dla nich przygotowaliśmy ekspresyjną „trójkę” Wojciecha Jarockiego, antycznego konia z Hellady Zbigniewa Jarockiego, wikinga Marty Wasilczyk, ceramicznego rumaka Ewy Jaworskiej i miłosny duet Adama Kołakowskiego.

Instrukcja licytacji i katalog: https://artinhouse.pl/pl/aukcja/ii-aukcja-w-galopie/110

Wystawa przedaukcyjna:
26 września podczas Wielkiej Warszawskiej, Tor wyścigów konnych Służewiec, ul. Puławska 266 oraz od 27 września w miejscu aukcji.

Zapraszamy!
II Aukcja w Galopie
1 października 2021, 19:30 (piątek)
Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa
 

Tagi

#Sztuka
Co oglądać w jesienne wieczory?
Najlepsze filmy młodzieżowe na Netflix?
"Każdy ma swoje lato" wzruszająca opowieść o odkrywaniu siebie