Wybór Krytyków Live

Wybór Krytyków Live

Start: 27 stycznia 2022 18:00
Koniec: 31 stycznia 2022 19:00
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Wybór Krytyków to wspólny projekt Empiku i Unii Literackiej, który wystartował w czerwcu. Trójka zaproszonych krytyków: Łukasz Grzymisławski, Paulina Małochleb i Olga Wróbel, przez cały rok co miesiąc rekomenduje najciekawsze tytuły, które ukazały się w ostatnich tygodniach lub miesiącach. Przez te pogłębione recenzje wskazujemy szerokiej publiczności ważnych twórców, nadających ton polskiej literaturze. Równocześnie jest to próba przywrócenia pozycji wartościowej krytyki literackiej, coraz częściej zastępowanej krótkimi notkami promocyjnymi.

Podczas spotkania przedstawicielka Unii Literackiej: Katarzyna Boni, przedstawicielka krytyków: Olga Wróbel oraz autorzy recenzowanych w styczniu książek: Magdalena Grochowska „Różewicz Rekonstrukcja. Tom 1” (Fundacja Instytut Reportażu), Agnieszka Jelonek „Trzeba być cicho” (Wydawnictwo Cyranka) oraz Jarosław Maślak „Liczby ostatnie” (Państwowy Instytut Wydawniczy) porozmawiają o samym projekcie i o najlepszej polskiej literaturze współczesnej.

- Niestety nie jest prawdą, że „dobra literatura sama się obroni”. Świetne książki często przepadają bez wieści, a czytelnicy, narzekający, że „nic dobrego się u nas nie pisze”, często po prostu nie mieli okazji, by się o nich dowiedzieć. Nie wystarczy bowiem wydać książkę, żeby trafiła do czytelników - żeby tak się stało, musi ją wesprzeć albo potężna machina marketingowa, albo poważna krytyczna dyskusja, która w Polsce przez lata zamierała. Czas jej pomóc, a przy okazji - pomóc książkom i ich czytelnikom – Jacek Dehnel, prezes Unii Literackiej o projekcie Wybór Krytyków.

Dotychczasowe oraz nowe recenzje udostępniane są na stronie: https://www.empik.com/wybor-krytykow.

Najlepsze filmy na kanapowego lenia
Top Gun od dziś w kinach
Piękno opuszczonych scenografii filmów...porno