Indie wielobarwne – hinduskie, buddyjskie i nie tylko. Klub Etnograficznie Zakręconych.

Start: 16 kwietnia 2016 17:30
Koniec: 16 kwietnia 2016 19:30
12 zł/6 zł
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie zaprasza na spotkanie poświęcone podróżom do Indii.

Zapraszamy na spotkanie z Panią Barbarą Rosiek, etnografem z Muzeum Miejskiego w Żywcu, której pasją oprócz tradycji góralskich są Indie.

Poznawanie świata, zwłaszcza rejonów egzotycznych jest pasją wielu ludzi. Takie przesłanie towarzyszyło także mnie podczas podróży do Indii. Jestem góralką, od 35 lat pracuję jako etnograf w Muzeum Miejskim w Żywcu. Kultura z której się wywodzę i którą zgłębiam zawodowo wciąż mobilizuje mnie do poznawania siebie i innych.

Indie fascynowały mnie od dawna, ale realna możliwość wyjazdu – całkiem niespodziewanie dla mnie samej – pojawiła się w 2011 roku. Chociaż podróżowałam w gronie przyjaciół, w tym joginów, była to podróż w pełni etnograficzna. Bez klimatyzowanych autokarów i hoteli chłonęłam klimat pełnych kontrastów północnych Indii. Od upalnych, tętniących życiem rejonów nizinnych i podgórskich po wyciszone kotliny Himalajów. Podczas kilku tygodni zobaczyłam „świat w pigułce”. Indie wielobarwne – hinduskie, buddyjskie i nie tylko. Zabytki światowej klasy i życie ulicy. Doświadczyłam odmienności kulturowych Wschodu i Zachodu. Dwa światy – co nas różni, a co łączy? Pytania i pojawiające się refleksje. Właśnie o tym pragnę opowiedzieć.

Wstęp: Bilet do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.
Spotkanie dla dorosłych.
rezerwacje@ethnomuseum.pl, 22 696 53 80
www.muzeumdladzieci.pl www.ethnomuseum.pl

Najlepsze filmy na kanapowego lenia
Top Gun od dziś w kinach
Piękno opuszczonych scenografii filmów...porno