Super Girl & Romantic Boys ※ support: Demolka & Klipsy Panda // Spokój - koncert w Hydrozagadce

Super Girl & Romantic Boys ※ support: Demolka & Klipsy Panda // Spokój - koncert w Hydrozagadce

Start: 1 kwietnia 2016 21:00
Koniec: 1 kwietnia 2016 00:00
30-40 zł
Koncert promujący NOWY album pt. "OSOBNO".

Super Girl & Romantic Boys
Zaczynali w Warszawie końca lat 90-tych. Zainspirowani retro dyskotekami na łódzkich squatach, przenieśli tę tradycję na squaty stolicy, lecz niedługo później wymienili adapter Unitra na zabawkowy syntezator CASIO. Ich pierwsze koncerty przypominały istne tornado: nostalgiczne brzmienia, makijaże, ekstatyczne tańce dwóch tancerzy oraz kompletnie zdezorientowana publiczność, która od pierwszych dźwięków skakała sobie po głowach.

Super Girl Romantic Boys wyprzedzili epokę wielkiego medialnego revivalu lat 80-tych i szli w parze z narodzinami estetyki lo-fi popu i electroclashu, do której również muzycznie i ideologicznie nawiązywali.

W wyniku nieporozumień z wytwórnią ich debiutancki album przez dekadę krążył między ludźmi jako namiętnie kopiowany nielegal. Dopiero w 2013 roku materiał ukazał się oficjalnie jako „Miłość z tamtych lat” (Antena Krzyku). Wtedy też powrócili na dobre ponownie wzbudzając zainteresowanie mediów i przyciągając nowych fanów swojej tanecznej, syntezatorowej elektroniki -melodyjnej i przebojowej, z punkowym pazurem, lecz melancholijnej i klaustrofobicznej. Dotyczy to również tekstów - utrzymanych w stylistyce polskich lat 80-tych, lecz dziejących się w realiach XXI wieku, traktujących o samotności i braku emocjonalnego kontaktu między ludźmi, których zmienił "zimny blask sztucznych miast".
SGRB odcinają się dziś od popularnego rozrywkowego electro i stereotypowej eightiesowej stylistyki kiczu. Jak sami przyznają, ich dzisiejsze dokonania najlepiej opisuje określenie post new romantic.

support:
Demolka to projekt z łódzkiej sceny alternatywnej. Duet tworzą: wokalistka i autorka tekstów Dziewczyna Rakieta oraz kompozytor grający na instrumencie klawiszowym Procesor Plus (19 Wiosen, JNŻ). Ich muzyka stanowi połączenie elektronicznej ściany dźwięku, tanecznych melodii i nowofalowej histerii. Teksty osadzone w cyberpunkowych dystopiach są inspirowane fantastycznymi wizjami z nadchodzących czasów międzyplanetarnych kataklizmów.
Zadebiutowali w 2012 roku płytą „Demolka’’ wydaną nakładem Oficyny Biedota i wyprodukowaną w łódzkim Sojuz Studio przez Kamila Łazikowskiego (CKOD, Methadone). W nagraniach gościnnie wzięli udział Ziut Gralak (Graal, Yeshe) i Aleksander Gemel (19 Wiosen).
Aktualnie zespół pracuje nad drugą płytą, która ukaże się niebawem. Na koncercie będzie można usłyszeć nowe kompozycje.

Klipsy Panda to warszawski duet bawiący się disco, punkiem i performance. Nazwijcie to bezczelnym – i bezczelnie przebojowym – elektro. Albo nie nazywajcie, a po prostu posłuchajcie. Muzykę tworzą prostą, Proste. inspirując się 3 akordowym schematem światowych hitów lat 80-tych, osiągają klimat dziewczyńsko-dekadencki. To nie było założenie. Tak wyszło. W skład zespołu wchodzą Panda i Blondyna. Nikt nie nosi klipsów.

Najlepsze filmy na kanapowego lenia
Top Gun od dziś w kinach
Piękno opuszczonych scenografii filmów...porno