Boska Uległa Sztuce #2 Beata Nowakowska

Boska Uległa Sztuce #2 Beata Nowakowska

Start: 21 kwietnia 2016 19:00
Koniec: 19 maja 2016 00:00
21 kwietnia o godz. 19.00 w restauracji Boska Praga odbędzie się wernisaż malarstwa Beaty Nowakowskiej. To już druga odsłona projektu Galerii Uległej i Boskiej Pragi – Boska Uległa Sztuce, czyli cyklicznych wystaw, których ekspozycja zmienia się w każdy trzeci czwartek miesiąca.


Boska Praga mieści się w budynku dawnego młyna parowego na warszawskiej Pradze. Zabytkowe mury kryją industrialne i nowoczesne wnętrza, które ożywią regularne wystawy sztuki współczesnej charakteryzującej się dużym wyczuciem estetyki.

- Chcemy, aby prace prowokowały gości restauracji do interakcji ze sztuką - oglądania obrazów z bliska oraz aktywnych rozmów o nich. Największą wartością jest możliwość obcowania ze sztuką w nieformalnej atmosferze oraz spotkanie z artystą - mówią Anna Madejska i Paulina Dmitruk, pomysłodawczynie Galerii Uległej.

Nienarzucające się obrazy, grafiki i zdjęcia wejdą w interakcję z przestrzenią
i odbiorcą.

- Każda wystawa poprzedzona zostanie wernisażem. Robimy wszystko, aby Boska Praga stała się istotnym miejscem na kulturalnej mapie Warszawy. Chcemy przybliżyć kulturę do ludzi i przełamywać stereotypy - dodaje Hanna Kociszewska, art manager Boskiej Pragi.
Brak podziału na scenę i publikę oraz nieformalna atmosfera umożliwiają specyficzny kontakt z dziełami sztuki. Eksponowane obrazy wejdą w interakcję nie tylko z odwiedzającymi gośćmi, ale wyjątkowymi murami starego młyna.

Artystką, z którą będzie można się spotkać 21 kwietnia, jest Beata NOWAKOWSKA. Malarka mówi, że do malowania obrazów nie potrzeba dyplomu, chociaż sama jest absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jej twórczość jest literacka i wizualna jednocześnie, prace przesycone są kolorem, subtelnie malowane, a przy tym każda z nich to osobna opowieść z pogranicza realizmu i baśni. Fascynacja pięknem i niepowtarzalnością ludzkiej twarzy to główny motyw jej obrazów. Mieszka i tworzy w Warszawie.

Wydarzenie na Facebooku: https://web.facebook.com/events/738748219559014/

21 kwietnia, godz. 19.00
Boska Praga
ul. Okrzei 23, Warszawa


Galeria Uległa & Boska Praga zapraszają!

Boska! Praga
ul. Okrzei 23
godz. 20:00
Wstęp: bezpłatny
Rezerwacje: 22 404 54 89

PARTNERZY:
KULTURA ONLINE
http://kulturaonline.pl
MÓWIĄ NA MIEŚCIE
www.mowianamiescie.pl
QULT QULTURY
www.qultqultury.pl
AKTIVIST
www.aktivist.pl
KULTURA ZA FREE
http://kulturazafree.pl/
ARTMAKERS
http://artmakers.pl/

Najlepsze filmy na kanapowego lenia
Top Gun od dziś w kinach
Piękno opuszczonych scenografii filmów...porno