Spotkanie Filozoficzn z filmem "Opiekuna" z Timem Rothem w roli głównej

Spotkanie Filozoficzn z filmem "Opiekuna" z Timem Rothem w roli głównej

Start: 20 kwietnia 2016 19:00
Koniec: 20 kwietnia 2016 22:00
20 zł
Gutek Film i Uniwersytet Warszawski zapraszają na kolejne Spotkanie Filozoficzne, w ramach którego pokażemy nagrodzony w Cannes za scenariusz film "Opiekun" Michela Franco, z Timem Rothem w roli głównej. Warszawska edycja odbędzie się w najbliższą środę, 20 kwietnia, o godz. 19:00 w kinie Muranów.

Po seansie dyskusję z widzami poprowadzi dr Marcin Rychter, filozof i tłumacz. W roku 2016 obronił w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego pracę doktorską poświęconą filozoficznym interpretacjom muzyki współczesnej.

SPOTKANIA FILOZOFICZNE to cykl comiesięcznych spotkań, z których każde składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.

OPIS FILMU

Tim Roth w nowym filmie Michela Franco, twórcy znanego z polskich kin filmu „Pragnienie miłości” (Después de Lucía), laureata nagrody głównej sekcji Un Certain Regard na festiwalu w Cannes 2012.

David jest pielęgniarzem, na co dzień opiekuje się nieuleczalnie chorymi pacjentami. Traktuje swój zawód jak powołanie i z każdą osobą, którą się zajmuje, nawiązuje silną emocjonalną więź. Poza pracą jest samotnym, zamkniętym w sobie człowiekiem, strzegącym tajemnicy swojej przeszłości. Każdego ze swoich pacjentów potrzebuje równie mocno jak oni jego.

Tim Roth jako David jest doskonały. Spokojny i tajemniczy, skrywający prawdę o sobie, ale promieniujący przeżytym smutkiem i cierpieniem. | The Guardian

Z tym filmem zidentyfikuje się wielu widzów. Będzie on w nich rósł po seansie, z każdą godziną i każdym dniem. | Variety

Jeden z ciekawszych tytułów pokazanych w Cannes, a sam Franco to bez dwóch zdań talent, który należy bacznie obserwować. | Stopklatka.pl

Co robimy w weekend? Czyli najciekawsze wydarzenia
10 filmów, które trzeba obejrzeć choć raz w życiu
7 filmów o śnie i podświadomości