Krwawy Superksiężyc

Krwawy Superksiężyc

Start: 28 września 2015 02:08
Koniec: 28 października 2015 07:24
Free
Już niedługo czeka nas niezwykle magiczne wydarzenie. W nocy z 27 na 28 września dojdzie do całkowitego zaćmienia księżyca! Ale nie byle jakiego księżyca, bo Superksiężyca!

 


Superksiężyc to określenie momentu, kiedy Księżyc, Słońce i Ziemia znajdują się względem siebie w linii prostej, a Księżyc dodatkowo jest w swoim perygeum, czyli w punkcie na orbicie okołoziemskiej, który znajduje się najbiżej Ziemi. Według NASA w tym położeniu Księżyc dla nas, obserwatorów jest do 14% większy i do 30% jaśniejszy niż w apogeum (żródło Wikipedia).

Łącząc ze sobą całkowite zaćmienie i superksiężyc będziemy świadkami niesamowitego zjawiska astronomicznego i czyni to z nas prawdziwych szczęściarzy! Kolejny TAKI Czerwony Księżyc będziemy mogli oglądać dopiero za 28 lat!

Początek zjawiska będzie miało miejsce o 02:10, natomiast całkowite zaćmienie rozpocznie się o 04:11, maksymalną fazę osiągnie o 04:47 a koniec o 05:24, całe zjawisko będzie trawało do 07:24. (Źródło Wikipedia https://pl.wikipedia.org/wiki/Za%C4%87mienie_Ksi%C4%99%C5%BCyca)

Przed nami na pewno nieprzespana noc, miejmy tylko nadzieję, że pogoda dopisze i będziemy mogli cieszyć się Krwawym Superksiężycem w całej okazałości!
Bądźcie z nami i dzielcie się swoimi obserwacjami :)

 

Najlepsze filmy na kanapowego lenia
Top Gun od dziś w kinach
Piękno opuszczonych scenografii filmów...porno