Instytut

Instytut

Start: 13 maja 2016 22:00

Wiosenna edycja legendarnego Instytutu już 13 maja 2016! Po raz kolejny spotykamy się w unikatowym miejscu - jedynym laboratorium badawczym, zdolnym wytwarzać pioruny, które dwa razy w roku gości fanów muzyki techno.

Każda impreza w Instytucie to rewolucja w ramach wrażeń audiowizualnych. Dzięki wyjątkowej przestrzeni, jak i artystom, których usłyszycie w maju długo nie zapomnicie o tym wydarzeniu, a okazja, aby ponownie spotkać zaproszone gwiazdy razem, na jednej imprezie w Polsce, może się prędko nie powtórzyć.

 Pośród gwiazd, które wystąpią na najbliższej imprezie w Instytucie nie zabraknie interesujących nazwisk. Do headlinera, Lena Faki, jednego z najbardziej pożądanych i rozchwytywanych obecnie DJów, dołączą czterej artyści z Los Angeles, tworzący Droid Behavior, Drumcell, Truncate i bracia Raiz oraz artyści, bez których polska scena klubowa nie byłaby taka jaka jest, tzn. Angelo Mike i Leon oraz Subject 9. Poniżej przedstawiamy kompletny line-up majowego wydarzenia.

Len Faki
Przed przeprowadzką do Berlina, Len zarządzał dwoma uznanymi labelami techno, jak Monoid iFeis. Jego pierwszy label Figure powstał w 2003 r., jako platforma promocji jego eklektycznej i niczym nieograniczonej wizji muzyki techno. Początkowo wydawano tylko produkcje Lena, jednak wraz z upływem czasu inicjatywa przekształciła się w dobrze zorganizowaną i rozpoznawalną markę, wypuszczającą nagrania takich artystów, jak Johannes Heil i Slam czy Markus Suckut, A.Mochi, Psyk i innych.

W 2007 r. Len za pośrednictwem Ostgut Ton, wydaje płytę „Rainbow Delta/Mekong Delta", która staje się największym tytułem roku jak i klasykiem muzyki techno, granym przez gwiazdy gatunku. Klubowymi hitami stają się również kolejne produkcje, "My Black Sheep“ i „Odyssee II" oraz „Death By House" wydana przez label Svena Vatha, Cocoon. Ta ostatnia produkcja króluje zarówno na letnich festiwalach jak i na Ibizie.
Wiosna 2009 r. to kolejny krok milowy w karierze Lena. W Ostgut Ton wydaje „Berghain 03”, dzięki czemu umacnia swój status, jako jednego z najbardziej innowacyjnych i wszechstronnych DJ’ów, który poprzez wysublimowane poruszanie się w rytmach nowoczesnego techno potrafi przewidzieć, jak i wywołać prawdziwe eksplozje na parkiecie.


www.figure-music.com
www.soundcloud.com/lenfaki

Drumcell
Artysta, który naprawdę nazywa się Moe Espinosa to klasycznie wykształcony muzyk, który jest obecnie jednym z czołowych twórców nurtu modular techno. Drumcell początkowo obracał się w klimacie Noise, Punk i Industrial, dopóki we wczesnych latach 90’ nie odkrył rave. Jego entuzjazm do dźwięków syntezatora spowodował, że zaczął jak Alessandro Cortini Nine Inch Nails, Maynard James Keenan Tool, Gary Numan, George Clinton, Kool Keith, Qbert, Cut Chemist.

Dzięki eksperymentom z analogowymi oraz digitalowymi dźwiękami Drumcell stworzył własny surowy i hipnotyzujący styl. Zwróciło to uwagę wielu topowych djów, z którymi później nawiązał współprace, czyli m.in. Luke’a Slater’a, Speede J czy Chris’a Leibing’a. Grał także w wielu uznanych klubach i festiwalach na całym świecie. Od berlińskiej mekki techno Berghain przez główną scenę na Movement w Detroit po kluby w Północnej Ameryce, jak Output i Stereo oraz festiwale w Europe, Ameryce Łacińskiej, Japonii i Australii.
W 2016 rozpoczął eksperymentalny projekt z nurtu modular techno, Hypoxia. Jego powstanie było zainspirowane dźwiękami z filmów SF oraz twórczością artystów takich, jak John Carpenter, Wendy Carlos, Goblin i Vangelis. Pierwsza z serii planowanych pięciu EP’ek została już ukończona i wkrótce zostanie wydana. Drumcell planuje wypuścić również krążek w październiku br., jednak na więcej informacji w związku z tą produkcją będziemy musieli jeszcze poczekać.


http://drumcell.tumblr.com/
https://soundcloud.com/drumcell

Truncate
David Flores, bo tak naprawdę nazywa się artysta, zafascynował się muzyką elektroniczną w latach 90’ na imprezach w Los Angeles. Zaczął występować, jako DJ w południowej Californi i grał rave’y w opuszczonych magazynach oraz na pustyniach. Jego styl ewoluował od house przez acid techno po hardcore.

Pod pseudonimem Audio Injection wydawał w takich labelach, jak Monoid, Stimulus, 4 Track&LA i Droid Recordings. W 2003 zaczął współpracować z Droid Behaviour i do dzisiaj pojawia się na eventach wspólnie z Drumcell i Raiz.

Na poczatku 2011 rozpoczął projekt Truncate skoncentrowany na głębszym i surowszym techno. Jego produkcje wspierali światowej klasy artyści, jak Modeselektor, Ben Klock, Marcel Dettmann, Chris Liebing, Speedy J, DVS1, Luke Slater, Ben Sims, Josh Wink, East Everything, Len Faki, obok którego pojawi się w Instytucie, jak i wielu innych. Od tamtej pory remiksował kawałki bez ograniczania się konkretnymi stylami muzycznymi. Dzięki takiemu podejściu współpracował z Kink! w Pets Recordings, Slam w Somie i Trus’me w Prime Numbers. Wydawał także produkcje w 50 Weapons i Ultramajic w kolaboracji z Jimmym Edgar’em. Wsytępował m.in. w Berghain w Berlinie, Fabric w Londynie, Concrete w Paruży, Movement Festival w Detroit, Womb w Tokyo, Dimensions Festival w Chorwacji czy w nowojorskim Output.


www.audioinjection.com
soundcloud.com/truncate

Raiz
Duet tworzą producenci Vangelis i Vidal Vargas, którzy wystąpili już chyba na całym świecie od północnej Ameryki przez Europę po Japonię. We współpracy z Drumcell stworzyli label oraz kolektyw Droid Behavior. W czasach kiedy internet nie był jeszcze tak powszechny, jak dziś a informacje o imprezach rozchodziły się bardziej drogą pantoflową, nieliczni mieli przywilej otrzymywać newsletter od Droid. Było to źródło wiedzy o undergroundowej kulturze L.A. Kiedy do twórców kolektywu dotarło ilu fanów techno na bieżąco korzysta z ich wiedzy na temat aktualnych wydarzeń w mieście, zaczęli organizować własne imprezy. W ten sposób narodził się cykl Interface, który gromadził fanów techno na eventach, głównie w opuszczonych magazynach. Jako pierwsi starali się także nadać tym surowym przestrzeniom, unikatowy klimat poprzez wizualizacje.

Droid Behavior, wydawali produkcje w wytwórniach takich, jak Electric Deluxe, Historia Y, Violencia, Droid Recordings i ich własny VRV. Jako wykonawcy Raiz, starają się oddać klimat techno inspirowanego Detroit w połączeniu z ciężkim i brudnym housem. Lata produkowania muzyki w połączeniu z live-actami, jak i eklektycznym podejściem do prezentowanego stylu zaowocowały swobodą w improwizowaniu i unikatowym brzmieniem setów. Ich produkcje, dzięki latom doświadczenia i zróżnicowanych wpływom zapewniają niesamowite doświadczenia na parkietach, na których rozbrzmiewają serwowane przez nich dźwięki.


http://www.droidbehavior.com/blog/artists-team/raiz/
http://soundcloud.com/raiz-droid

Angelo Mike
Na swoim koncie ma wiele tytułów najlepszego DJa w Polsce oraz innych wyróżnień a od lat dostarcza nam wielu wspaniałych wrażeń nie tylko jako DJ, ale również jako promotor. Był odpowiedzialny za sprowadzenie po raz pierwszy do Polski większości czołowych artystów światowej sceny klubowej oraz organizację wielu znanych eventów muzycznych. Teraz jest skupiony jest głównie na tworzeniu własnej muzyki, którą ostatnio wydaje pod labelem Sentence Records. Od niedawna tworzy również własne audycje radiowe. "Connect with Angelo Mike" można co tydzień usłyszeć w formie podcastu, natomiast drugą audycję "Sentence Sessions" na antenie międzynarodowego Frisky Radio.

http://www.youtube.com/jarekczechowski

Leon
DJ i promotor, który na scenie muzycznej działa od 2001 roku. W latach 2001-2005 współpracował z takimi klubami, jak W5, Piekarnia i Klatka, gdzie cyklicznie występował oraz organizował popularne cykle imprez – dzięki jego wysiłkom, warszawska publiczność mogła podziwiać występy takich gwiazd, jak Nick Warren, James Holden czy Timo Maas. Jako DJ zwiedził klubową Polskę wzdłuż i wszerz – występował w wielu klubach i na ważnych polskich festiwalach. Od 2005 roku związany jest ze Spółką Akcyjną i festiwalem Audioriver.


https://www.facebook.com/profile.php?id=100006224867108&fref=ts

Subject 9
Znany również jako Synthex, Subject 9 to DJ, aktywny promotor i właściciel winylowego i cyfrowego labelu Audio Borderline. Za jego sprawa w klubach w Warszawie i poza nią pojawili się artyści tacy, jak: Truncate, Raiz, Rebekah, Dj Emerson, Mattias Fridell, Joachim Spieth i wielu innych. Audio Borderline ma również na końcie świetnie przyjęte wydawnictwo Mattiasa Fridela z [Callum Plant & Carlo Ribeiro, Mono.xID] a także 15 wydawnictw digital. Na jesieni zostanie wydana druga część vinyla z remixami Truncata oraz Subject 9. Jego zasługi w zakresie promocji techno w Polsce stawiają go niewątpliwie w czołówce polskich undergroundowych artystów Techno. Na Instytucie zaprezentuje szeroki przekrój najlepszych jego zdaniem odmian techno, które na pewno nie pozwala wam ustać w miejscu.


https://www.facebook.com/paul.domanski.33?fref=ts


Instytut jest jednym z trzech laboratoriów prowadzących badania nad wysokimi napięciami w Europie, ale jedynym, w którym dwa razy do roku fani techno obchodzą swoje święto. Kilka tysięcy osób może swobodnie bawić się w sąsiedztwie generatora udarów o mocy 5 MV, zdolnego wytwarzać pioruny, jak i pośród innych osobliwych urządzeń wykorzystywanych w codziennym funkcjonowaniu tego obiektu. Wysoki na 12 pięter budynek, w którym regularnie wywoływane są silne wyładowania elektryczne, nasycony jest niesamowitą energią. To najprawdopodobniej ta energia oraz unikatowy klimat miejsca sprawiają, że jeżeli chociaż raz zawitacie do Instytutu to nigdy tego zapomnicie.

 

Ceny biletów:

II pula – 95 pln dostępna do wyczerpania, najpóźniej do 04.05 do 23:59

III pula – 125 pln dostępna do wyczerpania, najpóźniej do 13.05

VIP bilet limitowana pula dostępna tylko u Organizatora.

Najlepsze filmy na kanapowego lenia
Top Gun od dziś w kinach
Piękno opuszczonych scenografii filmów...porno