Sexy Suicide & The Cuts & Das Moon - koncert w Hydrozagadce

Sexy Suicide & The Cuts & Das Moon - koncert w Hydrozagadce

Start: 3 czerwca 2016 21:00
Koniec: 3 czerwca 2016 00:00
20-25 zł

▫▫ Das Moon ▫▫
DAS MOON to obecnie czołowy zespół na polskiej scenie electro pop.
Charyzmatyczne trio inspiruje się takimi ikonami sceny, jak Laibach, Kraftwerk, Einstürzende Neubauten, Depeche Mode i Sonic Youth, ale tworzy swój własny, niepowtarzalny styl. Potężnej dawce syntezatorów towarzyszą nowofalowe brzmienia gitar, surowe instrumenty perkusyjne oraz hipnotyzujący głos i teksty wokalistki Daisy K.
Od roku 2011 DAS MOON intensywnie koncertuje. M.in. w roku 2012 otworzył festiwal Electronic Beats w Gdańsku przed Squarepusherem i Jamesem Blake. W 2013 zagrał na niemieckim Wave Gotik Treffen (WGT) w Lipsku - największym na świecie festiwalu muzyki dark, electro-industrial i gothic, a także na rodzimym Castle Party w Bolkowie na którym wystąpi także w tym roku. Trasa koncertowa Weekend in Paradise Tour rozpoczęła się w październiku 2014 r., zespół zagrał m.in. w największych polskich salach koncertowych, z legendami sceny elektronicznej: Front Line Assembly w B90 w Gdańsku, Camouflage i De/Vision w warszawskiej Progresji oraz na 15. jubileuszowej edycji Mayday w katowickim Spodku.
Najważniejsze teledyski DAS MOON to I Like It, Not a Happy Song, Street, Colours i Run. Wszystkie wymienione, wyreżyserował Roman Przylipiak, a wyprodukowała warszawska Fundacja Art and Progress
W Hydrozagadce zespół zagra specjalny koncert czyli całą płytę Weekend In Paradise z okazji premiery winylowej wersji tego albumu.

▫▫ Sexy Suicide ▫▫
Zespół powstał w Sosnowcu, wiosną 2012 roku, z inicjatywy Bartłomieja Salamona. Po paru miesiącach dołącza Marika Tomczyk, która od tego momentu zostaje oficjalnie wokalistką. W tym czasie zespół zaczyna prace nad debiutanckim materiałem,płyta "Midnight Stories"ukazuje się 1 marca 2013 roku.Przez pierwsze dwa lata istnienia trio funkcjonuje pod nazwą Neon Romance, grając koncerty min.w Katowicach, Warszawie, Łodzi, na OFF Festival w Katowicach oraz na Young And Cold Festival w Augsburgu.Duet przyjmuje nazwę Sexy Suicide i kontynuuje działalność, rozpoczynając pracę nad nowym materiałem.

▫▫ The Cuts ▫▫
Tworzy muzykę electro z domieszką gitarowego indie-rocka. Narodziny zespołu datuje się na styczeń 2008 roku, kiedy grupa podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią SP Records. Współpraca z wydawnictwem zaowocowała wydaniem trzech płyt: "Syreny nad miastem" 2009, „Czarny świat” 2010 i „Zimne słońce” 2012. Piosenki The Cuts pojawiły się również na kilku składankach, między innymi: na wydanej przez Polskie Radio CZWÓRKA pierwszej składance na pendrive’ie „Polisz Pendrajw”, składankach CASTLE PARTY 2011 i 2012, płycie „TOPtrendy 2008” i składance „Przed WOODSTOCK-iem 2009”. Grupa ma na swoim koncie kilka nagród i wyróżnień, między innymi: wyróżnienie w kategorii kultura plebiscytu Człowiek Roku 2008 organizowanego przez dziennikarzy grupy wydawniczej Polskapresse oraz nagrodę prezydenta miasta Piły SYRIUSZ 2011 w kategorii sukces kulturalny. Utwory The Cuts trafiły także na listy przebojów. "Pokój na jedną noc" zajął czwarte miejsce w plebiscycie słuchaczy Polskiego Radia Euro na najlepsze utwory roku 2009. Piosenka „Pamiętam” dotarła do drugiego miejsca listy przebojów Najlepsza Rockowa Dwudziestka w radiu Eska Rock.

Najlepsze filmy na kanapowego lenia
Top Gun od dziś w kinach
Piękno opuszczonych scenografii filmów...porno