Soulstone Gathering Festival 2015

Soulstone Gathering Festival 2015

Start: 3 października 2015 16:00
Koniec: 3 października 2015 00:00
Soulstone Gathering Festival 2015 3.10.2015 Rotunda, Kraków Soulstone Gathering to pierwszy taki festiwal na południu Polski. Łączy pod jednym szyldem i na jednej scenie takie gatunki jak stoner, sludge, psychodelię, doom, czy post-rock i post-metal. Będzie różnorodnie i zaskakująco.

 

 


Line-up:

Stoned Jesus
Gatunek: stoner/doom metal
Kraj/miasto: Ukraina/Kijów
Na Stoned Jesus składa się trzech dobrych znajomych którzy zafascynowani Black Sabbath i King Crimson za cel obrali sobie niesienie pod strzechy stoner metalu zaprawionego słuszną dawką klasycznie brzmiącego doom. W tym roku wydali swój trzeci, dobrze przyjęty album "The Harvest", który otworzył im drzwi do grona europejskiej śmietanki tego typu grania.
http://stonedjesus.bandcamp.com/
http://stonedjesus.bigcartel.com/


Somali Yacht Club
Gatunek: stoner rock/psychedelic/shoegaze/post-metal
Kraj/miasto: Ukraina/Lwów
Koncerty Somali Yacht Club to prawdziwy muzyczny orgazm. Te trio z Ukrainy wie doskonale jak stworzyć hipnotyzującą mieszankę, łącząc stoner, post-metal z psychodelią i shoegazem. Dajcie się wprowadzić w trans.
http://somaliyachtclub.bandcamp.com/


sunnata
Gatunek: stoner/doom/sludge metal/psychedelic
Kraj/miasto: Polska/Warszawa
"Wyobraźcie sobie mroczniejszą i bardziej pokręconą wersję Kyuss imprezującą z diabłem na spieczonej słońcem pustyni". Potrzebujecie lepszej zachęty? Jeśli jesteś fanami potężnych riffów i przesterów, na pewno nie raz o nich usłyszycie.
http://sunnataofficial.bandcamp.com/


Coffinfish
Gatunek: post-metal/sludge
Kraj/miasto: Polska/Kraków
Swoim niecodziennym spojrzeniem na graną przez siebie muzykę Coffinfish odkrywają na nowo post-metal. Swoim ostatnim albumem "I Am Providence" udowadniają, że jeszcze nie padło ostatnie słowo w tym rodzaju grania. Na żywo zaskakują nie mniej niż studyjnie.
http://coffinfish.bandcamp.com/


J. D. Overdrive
Gatunek: southern metal
Kraj/miasto: Polska/Katowice
J. D. Overdrive to prawdziwa maszyna koncertowa. Ich występy to nieustanne pogo do rytmu southernowej rozpierduchy. Swoim trzecim albumem "The Kindest of Deaths" jeszcze bardziej zwiększyli tempo. Rotunda zatrzęsie się w posadach.
http://www.jdoverdrive.pl/


The Grand Astoria
Gatunek: stoner rock/psychedelic
Kraj/miasto: Rosja/St. Petersburg
"Gdyby Pink Floyd i The Mars Volta miały dziecko, które wychowałoby się na heavy metalu i punku, a następnie założyłoby kapelę, to byłoby to właśnie The Grand Astoria." Muzycy The Grand Astoria nie boją się eksperymentować z psychodelią i bezpardonową łączą ją ze stoner rockiem. Takie połączenie nie mogło się nie udać.
http://thegrandastoria.bandcamp.com/


Sun Dance
Gatunek: stoner/southern metal
Kraj/miasto: Polska/Kraków
Ciężar Down i agresja Rage Against The Machine. Tak w skrócie przedstawia się muzyka Sun Dance. W listopadzie 2014 roku zaliczyli mocny debiut na scenie stonerowo-southernowej, z EPką „Valley of Fears” na koncie.
https://sundance3.bandcamp.com/releases


Weedpecker
Gatunek: stoner/psychedelic
Kraj/miasto: Polska/Warszawa
Muzyki Weedpecker powinno się słuchać w oparach dymu (nie powiemy jakiego). Grają stonerowo, wolno i psychodelicznie. Z Weedpeckerem
udacie się w podróż pełną niespodzianek.
http://weedpecker.bandcamp.com/

Kontakt z organizatorami: soulstonegathering@gmail.com

 

 

Najlepsze filmy na kanapowego lenia
Top Gun od dziś w kinach
Piękno opuszczonych scenografii filmów...porno